که حرکت درو فوری کنتراست به رئیس جمهور تهمت که دولت منجمد کمک های مالی به این که در میان آن در جریان مناقشات سیاسی با سازمان ملل و آژانس بیش اولیه خود را از دست زدن به شیوع و قرار است رضایت به چین است.

یازدهم تا به حال دلایل دیگر به پت خود را در پشت. پیش از این دیدار وجود دارد نصب تماس از کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده برای رسیدگی به ریشه های شیوع, مرکز چینی ها در شهر ووهان. اما به عنوان پشتیبانی جهانی برای پرس و جو رشد تمرکز خود را معطوف در یازدهم را به نفع. “پیش نویس پیشنهادی وضوح نشان داد که تمرکز بر همکاری بین المللی برای مدیریت همه گیر و نسبتا محدود تاکید بر بازجویی منبع آن” همکاران من جری Shih امیلی Rauhala و جاش Dawsey گزارش شده است.

رئیس جمهور چین قرار می گیرد خود را در خط مقدم تلاش های جهانی برای تولید یک واکسن extolled ضرورت “اطلاعات” و نهی از “باز بودن” و sidestepped بسیاری از نارضایتی بیش از چین انجام در طول بیماری همه گیر.

پس از آن وجود دارد تایوان. پیش از این دیدار از ایالات متحده و 28 کشور دیگر به نام برای تایوان به بستری در این نشست به عنوان ناظر با توجه به موفقیت آن در شناخت coronavirus تهدید اولیه و جلوگیری از آن در خانه است. پکن هر چند دیدگاه های این جزیره به عنوان بخشی از چین است و دهه را صرف تلاش برای ایجاد دولت خود را بین المللی pariah. در نهایت این که گسترش دعوت به تایوان که انصراف پیشنهاد خود را برای ناظر.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo با استفاده از این مناسبت برای تنبیه کردن که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus که منتقدان می گویند شده است بیش از حد آشتی جویانه به پکن. “مدیر کل عدم استقلال محروم مونتاژ تایوان مشهور علمی تخصص در بیماری همه گیر و بیشتر خسارت که اعتبار و اثربخشی در زمانی که جهان به آن نیاز دارد بیشتر” Pompeo در بیانیه ای گفت.

او اشاره کرده در چشم انداز ایالات متحده جعل متناوب بدن تا جایگزین چه کسی است. اما در حال حاضر برگ برنده دولت را صحنه سازی کرده اند دیده می شود نفوذ خود در سازمانهای چندجانبه افول — حداقل نه در شکست بن بست بیش از تایوان ناظر.

اما حتی اگر آن را در حال حاضر در این هفته عمده جلسات تایوان است که با داشتن یک جهانی حاضر است. آن استادانه مدیریت بحران — تنها با هفت گزارش coronavirus مربوط به مرگ و میر — یک علامت کارآمد و شفاف حکومت و یک جامعه با تجربه های اخیر دست زدن به شیوع بیماری مرگبار. مانند چین و تایوان خود را راه اندازی نرم-قدرت ابتکار برای ارسال کمک های پزشکی و امداد در سراسر جهان تلاش است که برنده گسترده ستایش دیگران به خصوص در کشورهایی که نگرش عمومی ها ی کشور در پکن.

“تایوان ارائه شده و لوازم بهداشتی کمک نه تنها به دوستانه متحده بلکه به کشورهای آسیا و آفریقا و آمریکای جنوبی است که روابط نزدیک با چین” همکاران من گزارش شده است. “این روت کردن صورت-ماسک کمک های مالی به چین و دوستانه با کشورهای آفریقایی از طریق واتیکان یکی از تایپه را چند دیپلماتیک متحدان و برگزار پزشکی آنلاین سمینار با پزشکان از کشورهایی که به تازگی تغییر روابط از تایپه به پکن از جمله جمهوری دومینیکن و ال سالوادور. اخیر توییتر کمپین تایوان شرکت در مجمع را به دست آورد فشار از کاربران توییتر در هند و تایلند و هنگ کنگ است.”

“23 میلیون نفر از تایوان می خواهید بیشتر مشارکت بین المللی و دولت را به استفاده کامل از حرکت رو به رشد در جهان پشتیبانی برای دریافت آن” Jaushieh یوسف وو تایوان وزیر امور خارجه در بیانیه ای گفت: دوشنبه.

با وجود عدم به رسمیت شناخته شده توسط ایالات متحده و تایوان و همچنین افزایش همکاری با واشنگتن از جمله سراسیمگی از کابینه در سطح جلسات. “در راه این ارتباط باعث می شود بسیاری از حس” متی Kroenig معاون مدیر شورای آتلانتیک است وی همچنین می گوید مرکز استراتژی و امنیت گفت: در طول یک وبینار در روز دوشنبه. “تایوان دارای منافع مشترک. آن را یک نمونه موفق باز-بازار دموکراسی در آسیا است.”

محدود است به آنچه که این قدرت نرم می تواند دستیابی به. قادر به رقابت با چین و اقتصادی و نفوذ سیاسی تایوان دیده است خود را در حال حاضر لیست کوچک از دیپلماتیک حامیان کاهش دهد. مانند پیشینیان خود مغلوب ساختن پیشی جستن دولت حفظ ظریف وضعیت موجود و نه به رسمیت شناختن تایوان عملا حاکمیت در حالی که هشدار در برابر هر گونه بالقوه یک طرفه چینی تلاش برای اصلاح این جزیره است.

که نگران کننده برای یازدهم که پیش از آن در زمان تصدی خود بنا مدرک خود را از مشروعیت سیاسی در طرح “دوباره” جزیره با سرزمین اصلی. با بسیاری از همسایه چین به طور فزاینده ای در حال رشد با احتیاط از پکن و لیبرال طرفدار استقلال دولت بصورتی پایدار و محکم در فرمان در تایپه یازدهم چشم انداز از اتحاد مجدد صلح آمیز به نظر می رسد همه بیشتر محتمل.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de