کابل: طالبان روشن در روز دوشنبه که بیانیه ای منتشر شده در رسانه های اجتماعی در مورد هند و نسبت به آن تعلق ندارد به امارات اسلامی که سیاست بسیار روشن است نه دخالت در امور داخلی دیگران است.

“بیانیه ای که منتشر شده است در برخی رسانه ها در مورد هند تعلق ندارد به امارات اسلامی” توییتی سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر سیاسی مستقر در دوحه, قطر.

سیاست اسلامی امارت

او گفت که “سیاست اسلامی امارت در مورد همسایه متحده بسیار واضح است که ما نمی دخالت در بازار داخلی موضوع را از کشورهای دیگر است.”

سخنان خود را توییتهایی نسبت به سخنگویان طالبان ادعا کرد که دوستی میان این گروه و هند غیر ممکن است مگر اینکه کشمیر مسئله حل شود.

معاون قطر مبتنی بر ولایت سیاسی دفتر ملا عباس Stanekzai به تازگی ادعا کرد که در طول دو دهه گذشته هند تنها همکاری و نگهداری روابط با کسانی که فاسد هستند و قرار داده شده است در قدرت های خارجی است و نه منتخب مردم افغانستان.

روند صلح افغانستان

وی با اشاره به این که هند باید همکاری با روند صلح افغانستان.

رد طالبان گفته است که هند شده است بازی یک نقش منفی در این کشور در 40 سال گذشته, سخنگوی وزارت امور خارجه اسدالله ولوالجي ، گفت که روابط افغانستان با هند در چارچوب های بین المللی و بر اساس احترام متقابل است.

هند بوده است ذینفعان کلیدی در روند صلح و آشتی در افغانستان است. شده است حمایت از ملی به پروسه صلح و آشتی است که افغانستان به رهبری و مالکیت افغانها و افغانستان کنترل می شود.

منبع: PTI


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de