Kazi Shanto خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

طوفان داوطلب در خولنا بنگلادش خواستار ساکنان به تخلیه به پناهگاه جلوتر از انتظار ریزش زمین از طوفان Amphan.

دهلی نو — هند و بنگلادش در حال آماده شدن برای تخلیه به 3 میلیون نفر در مسیر یک برنامه به طور بالقوه مخرب گردباد چالش شده و حتی بیشتر دلهره آور با افزایش تعداد coronavirus عفونت در هر دو کشور.

طوفان Amphan است که انتظار می رود با شدت بهم زدن به رودخانه دلتا در بالای خلیج بنگال در روز چهارشنبه به وقت محلی در آوردن خطرناک و وزش باد و بارش باران و افزایش جزر و مد و جاری شدن سیل. هند تا به حال طبقه بندی شده آن را به عنوان یک “سوپر سیکلون طوفان” قدرتمند ترین نوع سیکلون و تنها دوم مانند طوفان در این منطقه از سال 1999. آن را کمی تضعیف شد و در روز سه شنبه است اما هنوز هم معادل یک دسته 4 طوفان.

این بیماری همه گیر است که تشدید مشکل از آماده شدن برای طوفان است. هند بیش از 100,000 موارد تایید شده از رمان coronavirus در حالی که بنگلادش است 25,000. هر دو کشور تحمیل کرده اند فلج مستندات آن را ترک کرده اند و ده ها میلیون نفر از مردم با درآمد.

در حال حاضر کسانی که در معرض طوفان روبرو هستند بی سابقه ای ترکیبی از یک فاجعه طبیعی و یک بیماری همه گیر. برخی از evacuees می گویند آنها از ترس ابتلا به این ویروس در پناهگاه های اضطراری که در آن آنها ممکن است ساعت ها در فضاهای محصور شده با قابلیت حفظ فاصله از دیگران است.

[Cyclone Amphan طول می کشد هدف در شمال شرقی هند و بنگلادش با زندگی و تهدید طوفان خروش]

http://www.washingtonpost.com/video/world/india-and-bangladesh-brace-for-super-cyclonic-storm/2020/05/19/e81752e2-89ba-4f11-9b4a-46696dd72cd7_video.html

مقامات در حال تلاش برای کاهش ازدحام. در مناطق ساحلی بنگلادش تبدیل شده مدارس و کالج ها به پناهگاه های موقت, افزایش مجموع ظرفیت موجود از 4000 به بیش از 12000 محمد محسن, مدیر, کل کشور, مدیریت بحران, بخش. “ما این اجتماعی را حفظ فاصله,” او گفت:.

در هند دو کشور را تحمل فشار از گردباد تاثیر: West Bengal و Odisha. در برخی از Odisha پناهگاه مردم ملزم به استفاده از دست عفونی قبل از ورود و به پوشیدن ماسک برای مدت اقامت خود را.

Pradeep ینا یک مقام ارشد دولت نظارت بر امداد رسانی تلاش در اوریسا توصیف زمان تخلیه به عنوان یک “چالش بزرگ” از آنجا که مردم در حال حاضر تحت “فشار روحی” از گسترش covid-19 بیماری ناشی از کوروناویروس. او خواست مقامات به مردم توضیح دهد که خطر فوری از طوفان بیشتر است خطر عفونت است.

اما برخی از مردم ساکن در این ایالت مناطق ساحلی هستند متقاعد به خصوص در مکان های که در آن طوفان پناهگاه قبلا استفاده می شود به عنوان مراکز قرنطینه.

Bholanath و توسعه behera, 41, که زندگی در یک منطقه انتظار می رود که ضربه سخت طوفان گفت: روستای خود را به طور منظم پناهگاه استفاده می شد به قرنطینه 38 کارگران که در حال بازگشت به منطقه از دولت و از طرف دیگر از کشور است. کارگران منتقل جاهای دیگر اما مردم هنوز حاضر به استفاده از پناهگاه با وجود وعده داده است که این امر بررسی شود.

“مردم هنوز هم می ترسم” او گفت:. “در واقع هیچ کس می رود نزدیک به طوفان پناهگاه دیگر.” روستای کردم اجازه از مقامات به استفاده از یک مدرسه به عنوان یک پناهگاه در طول طوفان به جای.

Rupak د Chowdhuri

ایسنا

ابر پوشش آسمان بیش از رودخانه گنگ پیش از طوفان Amphan در کلکته هند.

در کشور همسایه در ایالت بنگال نیز وجود دارد برخی از مقاومت به استفاده از پناهگاه از ترس از coronavirus. “ما آماده برای مردن در خانه گفت:” Dilu Seikh زندگی می کند که با هفت اعضای خانواده در یک جزیره در منطقه South 24 Parganas. “ما در حال رفتن به یک طوفان پناهگاه هر قیمتی بدون توجه به آنچه دولت می گوید.”

وزیر بنگال غربی گفت: نزدیک به 300,000 نفر تخلیه شده است. در اوریسا بیش از 60 ، 000 در حال حاضر تخلیه شده است اما به عنوان بسیاری از 1.1 میلیون ممکن است معطوف به پناهگاه است. در بنگلادش این رقم می تواند رسیدن به 2 میلیون و گفت: محسن فاجعه مدیریت رسمی.

در میان کسانی که در معرض خطر هستند اعضای یکی از آسیب پذیرترین پناهندگان جمعیت. حدود 1 میلیون Rohingya پناهندگان زندگی می کنند در شلوغ اردوگاه ها در بنگلادش در کخس بازار. دو coronavirus موارد گزارش شده در اردوگاه های هفته گذشته است.

آخرین پیش بینی نشان می دهد که این اردوگاه ها در مسیر مستقیم از طوفان گفت: Francesca Fontanini سخنگوی کمک های بین المللی قرار گرفتند. اما این گروه در حال آماده سازی تجهیزات اضطراری از مواد غذایی برزنت و تصفیه آب و قرص.

در ستخیرا منطقه در بنگلادش است که انتظار می رود به تحمل فشار از طوفان مقامات شروع به استفاده از بلندگو به مردم بگویید به تخلیه در روز دوشنبه.

روز سه شنبه آنها شروع به رفتن درب به درب به اصرار آنها را به حرکت به پناهگاه.

بر خلاف قبل از طوفان مقامات نیز با استفاده از مدارس و مساجد با بیش از یک طبقه به عنوان پناهگاه گفت Bhabtosh کومار مندل محلی رسمی در بنگلادش روستای بوری Goalini. هدف این است که برای جلوگیری از جمعیت است. از مردم خواسته شده است برای رسیدن به پناهگاه با ماسک مندل اضافه شده است. او در مسابقه برای جمع آوری و حتی بیشتر ماسک برای توزیع قبل از طوفان رسید.

Niha Masih در New Delhi, The hockey writers در Bhubaneswar, Azad Majumder در داکا و Kalpana Prodhan در کلکته کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

در یکی از بزرگترین محله های فقیرنشین مبارزه با کروناویروس است تبدیل به یک مبارزه برای زنده ماندن

یک بیماری همه گیر از فساد: $40, ماسک سوال قراردادهای برنج-سرقت بوروکرات mar coronavirus پاسخ

Coronavirus می آید برای مردم رها شده

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de