بوروندی آرا روز شنبه در انتخابات ریاست جمهوری با وجود شیوع کروناویروس

– خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Agathon Rwasa نامزد ریاست جمهوری از حزب مخالف اصلی حرکات در حالی که پرداختن به هواداران در آخرین روز از انتخابات ریاست جمهوری در گیتگا مرکزی بروندی در تاریخ 17 مه سال 2020 است.

نایروبی — انتخابات ریاست جمهوری این کشور محصور در خشکی از بروندی روز چهارشنبه انتظار می رود که به علامت پایان استبدادی رهبر Pierre Nkurunziza 15 سال حکومت هر چند ترس از بعد از انتخابات و بالقوه برای گسترش بیشتر coronavirus را کفن دموکراتیک ورزش در نگرانی.

بوروندی کشور از 11 میلیون نفر wedged بین کنگو و رواندا و تانزانیا دریاچه تانگانیکا در آفریقا و عمیق ترین دریاچه رنج می برد از طریق 12 سال جنگ داخلی که بازتاب برخی از پویایی نسل کشی سال 1994 در رواندا که با آن سهام مشابه زبان قومی و آرایش. جنگ داخلی و همچنین پس از آن سرکوب مخالفان توسط Nkurunziza که رئیس جمهور شد هنگامی که آن را به پایان رسید, کشته شدن بیش از 300,000 مردم و باعث شد صدها نفر از هزاران نفر از دیگران به فرار از کشور.

دو نامزد اصلی برای چهار مسابقه در حال سخنگوی Nkurunziza حاکم, حزب, Evariste Ndayishimiye و چندساله مخالف شکل Agathon Rwasa.

Nkurunziza, Ndayishimiye و Rwasa شد همه رهبران شورشی در طول 1993-2005 جنگ داخلی و از اکثریت هوتو ، هر دو Ndayishimiye و Rwasa باید مطمئن باشید حمایت خود را از پیروزی صحنه را برای تظاهرات خیابانی در به احتمال زیاد در صورتی که Rwasa است اعلام کرد برنده است.

[Félicien Kabuga سرمایه دار خیلی مهم به اتهام کمک به راه اندازی نسل کشی رواندا, بازداشت خارج از پاریس]

حزب حاکم را به دست آورد پشتیبانی از طریق طرح های رفاه اجتماعی مانند رایگان, مادری, مراقبت, اما همچنین متهم شده است توسط گروه های حقوق بشر از به طور منظم تهدید آمیز مردم را به رای دادن به آنها و با استفاده از جرم بازداشت به سکوت مخالفان دولت با صدای. اقتصاد کشور عملا وجود ندارد و بیش از 90 درصد از مردم آن تکیه بر کشاورزی امرار معاش ترک آنها را مستعد ابتلا به آب و هوا شوک.

“Burundian مردم مصمم به شکل بروندی از نو” گفت: Rwasa در یک مصاحبه تلفنی. “ما تحریک شرم آور است که سیستم دیکتاتوری که متکی بر اقدامات خشن که اگر ما در یک وضعیت اضطراری است. با وجود این نگرش منفی و همه بیمار درمان ما امیدواریم که برای به دست آوردن پیروزی بزرگ.”

بیش از 140 نفر از اعضای Rwasa حزب دستگیر شده اند پس از مبارزه آغاز شد در تاریخ 27 آوریل با توجه به SOS رسانه بوروندی یک گروه از روزنامه نگاران مستقل.

اکثر رسانه های خارجی رسانه ها منع شده اند از گزارش در داخل بوروندی. پنج شنبه گذشته اخراج کرد و یک تیم از کارشناسان این کشور و سازمان بهداشت جهانی نماینده پس از او نگرانی در مورد بزرگ انتخابات” ،

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Burundis جمهور فعلی Pierre Nkurunziza (R) و Evariste Ndayishimiye نامزد ریاست جمهوری از حزب حاکم حضور در یک تجمع در آخرین روز از مبارزات انتخاباتی خود را در بوجومبورا در 16 ماه مه سال 2020 است.

منطقه ای و ناظران انتخابات نیز محروم از نظارت چهارشنبه انتخابات به عنوان دولت گفت: آنها را مجبور به رعایت 14 روز در قرنطینه پروتکل پس از ورود به کشور.

Nkurunziza دولت حاضر به همکاری با دیوان کیفری بین المللی و سازمان ملل متحد حقوق بشر سازمان است. Burundian مهاجر است که به طور کلی راستا با مخالفت نمی خواهد بود قادر به رای دادن در روز چهارشنبه به دلیل Burundian سفارتخانه ها تصمیم گرفته اند که انجام این کار را نقض اجتماعی فاصله گرفته است.

در تجمع اخیر Ndayishimiye assuaged نگرانی عمومی در مورد کوروناویروس که تنها تأييد شده در 42 نفر وجود دارد.

“نترس. خدا را دوست دارد بروندی و اگر مردم وجود دارد که تست مثبت آن است به طوری که خدا ممکن است آشکار قدرت خود را در بوروندی,” او گفت: هواداران است.

Ndayishimiye کنترل حزب حاکم جناح جوانان شناخته شده به عنوان Imbonerakure که عمل به عنوان یک نوع از نيمه نیروی پلیس به ویژه در مناطق روستایی است. U. N. محققان بارها و بارها با اشاره به Imbonerakure به عنوان عاملان سرکوب وحشیانه با استناد به موارد خلاصه اعدام, شکنجه, خشونت و جرم بازداشت.

پس از Nkurunziza تمدید ماموریت او زد و دوباره برای ریاست جمهوری در سال 2015 نظامی و Imbonerakure نقض تظاهرات خیابانی. در طول دو سال آینده حداقل از 1200 کشته در خشونت های سازمان ملل می گوید بیشتر بود انجام شده توسط دولت های مختلف نیروهای امنیتی. تقریبا همه از 400,000 که آواره شدند با خشونت باقی می ماند در اردوگاه های بیشتر در تانزانیا که در آن آنها قادر به رای دادن.

“وضعیت حقوق بشر فاجعه بار است در دو جبهه” گفت: Janvier Bigirimana یک Burundian, وکیل و فعال حقوق بشر در تبعید زندگی در بلژیک. “اولین مخالف ادامه به تجربه انواع خشونت با مجموع مصونیت از مجازات. دوم دولت بروندی مورد علاقه مبارزات انتخاباتی در حالی که به خطر انداختن جان انسان ها در برابر covid-19 بیماری همه گیر.”

Rwasa به تظاهرات کشیده اند جمعیت زیادی با وجود شبح سرکوب. به عنوان یک شورشی رهبر Rwasa نیز متهم متعدد نقض حقوق بشر اما گروه های حقوق بشر خود را ستایش خویشتن داری حتی به عنوان صدها نفر از هواداران خود دستگیر می شوند.

“اعضای خود بسیار خوب بوده است در مورد مقابله به مثل در صورت دستگیری و قتل” گفت: خط Hartill یک پژوهشگر آمریکایی در بروندی حقوق بشر ابتکار. “با این که دمای هوا رو به افزایش است. همه واقعا در لبه.”

Hartill و Burundian فعالان با بیان برخی از شک و تردید که Nkurunziza خواهد گام پایین حتی اگر خود را انتخاب جانشین برنده انتخابات است. Nkurunziza به تصویب رسید عنوان “ابدی عالی راهنمای” از حزب حاکم دو سال پیش.

اگر Nkurunziza می کند گام پایین او مطمئن است یک $530,000 فراق هدیه به عنوان به خوبی به عنوان یک عمارت لوکس با توجه به قانون تصویب شده در تازه ترین مدت. قانون به برخی از فعالان این دلیل به این باور است که او را گام پایین و که تغییر واقعی, اما, افزایشی, ممکن است در جریان است.

“ما می خواهیم یک پروژه از یک جامعه امیدوار برای بی بضاعت جمعیت” گفت: Anschaire Nikoyagize رئيس جمهور از لیگ Iteka یک Burundian حقوق بشر سازمان از تبعید در اوگاندا. “ثابت شجاعت و تعهد از جمعیت در معرض سرکوب خونین و تمام گفتار نفرت ناشی از Burundian مقامات منجر به یک انقلاب مردمی اگر آن شنیده نمی شود.”

ادامه مطلب

آفریقای جنوبی ممنوعیت الکل در مستند خود را نشان می دهد مرگبار عادات آشامیدنی

کنیا وضعیت موجود: بی اعتمادی در دولت

آفریقا آسیب پذیر ترین کشورهای چند هواکش — و یا هیچ در تمام

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*