خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

نیروهای امنیتی افغان نشستن در یک هاموی در میان درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی در ولایت کندز در مارس 19 سال 2020 است.

اسلام آباد, پاکستان پس از امضای قرارداد صلح میان ایالات متحده و طالبان تلفات افراد ملکی در افغانستان افزایش یافته است در مقایسه با سال های گذشته با توجه به گزارش سازمان ملل متحد.

نصب غیر نظامی و تلفات belies ایالات متحده انتظارات که مذاکرات صلح می تواند منجر به کاهش خشونت در افغانستان جنگ زده کشور است. تلفات ملکی ناشی از حکومت افغانستان و طالبان حملات در ماه آوریل افزایش بیش از یک چهارم در مقایسه با زمانی که به ماه مشابه در سال گذشته با توجه به گزارش U. N. کمک ماموریت در افغانستان (یوناما).

که افزایش تندتر زمانی که آن را آمد به تلفات ملکی ناشی از دولت افغانستان عملیات. این عملیات باعث 172 تلفات افراد ملکی 38 درصد بیشتر از سال قبل است. طالبان حملات ناشی از 208 تلفات ملکی 25 درصد بیشتر از ماه آوریل 2019. این گزارش نه شکستن تعداد کشته و زخمی شدند.

طالبان را رد کرد گزارش سازمان ملل متحد, به tweeting, که آن را بر اساس “تبلیغ.”

افغانستان در شورای امنیت ملی در بیانیه ای گفت: “ما توجه داشته باشید موقت گزارش یوناما و تاکید که دولت یافته از این زمینه نشان می دهد که طالبان و خود را در تراز وسط قرار دارد گروه های تروریستی مسئول اکثریت قریب به اتفاق از تلفات ملکی در افغانستان است.”

این شورا افزود: “این حملات شنیع رخ داده است پس از ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله در دوحه و طالبان تعهد به کاهش خشونت زیرا طالبان ببینید تروریسم به عنوان تنها راه است.”

خشونت در افغانستان در حال افزایش است که مذاکرات بین دولت و طالبان باقی می ماند متوقف کلید گیر بودن یک بحث برانگیز زندانی مبادله. افغانستان و فرماندهان بر روی زمین گزارش کرده اند افزایش حملات طالبان با هدف اعمال فشار به دولت افغانستان برای آزادی بیشتر زندانیان.

این چشم انداز مثبت در خشونت نیز تشدید تنش ها میان امریکا و طالبان در هفته های اخیر با هر طرف متهم به نقض توافق صلح. آمریکا فرماندهی نظامی در کابل ادعا می کند این توافق صلح شامل یک توافق شفاهی برای کاهش خشونت 80 درصد و طالبان ادعا می کنند که ایالات متحده حملات هوایی در دفاع از نیروهای افغان در حال نقض قرارداد.

در حالی که مقامات ایالات متحده به دقت به یاد داشته باشید که مذاکرات صلح افغانستان با طالبان نمی شد انتظار می رود به منظور کاهش خشونت به صفر وزیر دفاع ایالات متحده امریکا Mark T. Esper در ماه مارس گفت او انتظار می رود در این دوره از کاهش خشونت است که قبل از معامله را امضاء برای ادامه و خشونت به “قطع” بیشتر است.

عمر سبحانی

ایسنا

یک مرد افغان حذف شیشه های شکسته پس از یک بمب گذاری انتحاری در کابل, مارس 29 سال 2020 است.

یک شب و به صبح روز سه شنبه طالبان مبارزان راه اندازی یک حمله شدید در شهر کندز در شمال افغانستان است. افغانستان وزارت دفاع گفت: 40 طالبان کشته شدند در این درگیری که نیروی هوایی افغانستان انجام شده ادامه دارد. مقامات محلی گفت: تعداد تلفات ملکی هنوز روشن نشده است. یک مقام دفاعی گفت: نیروهای ایالات متحده باید “نه انجام هر گونه دفاعی اعتصاب در حمایت از نیروهای افغان در کندز در 24 ساعت گذشته.”

این شهرستان است که انتظار می رود به عنوان یک کلید فشار سنج از توانایی نیروهای افغان برای دفاع از قلمرو با کمتر از ایالات متحده پشتیبانی می کند. بیش از پنج سال گذشته کندز بارها و بارها مورد تاخت و تاز طالبان بودند که تنها دفع شدید هوایی ایالات متحده حمایت از افغانستان نیروهای زمینی.

افغانستان شاهد دوره رکورد تلفات ملکی در سال 2019 به عنوان مذاکرات صلح به دست آورد کشش و هر دو طرف به دنبال ترجمه میدان جنگ به پیروزی مذاکره-جدول اهرم. بیش از 3400 تن در سال 2019 و حدود 7000 مجروح, با توجه به سازمان ملل متحد.

شریف حسن در کابل کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de