مصر بازداشت روزنامه نگار در طول مصاحبه در آخرین حمله در رسانه های مستقل

راجر Anis AP

لینا Attalah سردبیر در رئیس Mada Masr, شرکت در یک میزگرد در قاهره در سال 2017.

قاهره — مصر نیروهای امنیتی برجسته روزنامه نگار مصری در روز یکشنبه به عنوان او مصاحبه مادر یک زندانی سیاسی در خارج از قاهره تورا زندان, آخرین حمله به آزادی مطبوعات توسط دولت و از دولت مصر و جنبش فتح al-Sissi کلیدی آمریکا متحد.

لینا Attalah که سردبیر یکی از کشور چند باقی مانده مستقل رسانه های گرفته شده را بازداشت بعد از ظهر یکشنبه به عنوان او تلاش برای صحبت با لیلا Soueif. Soueif بود آوردن تمیز کردن وسایل به زندانی, پسر علا عبد فتاح است که در اعتصاب غذا است.

در یکشنبه شب پس از دادستان سوال او Attalah دستور داده شد منتشر شده در حدود 125 دلار وثیقه آزاد شد. اواخر روز شنبه او منتشر شد از ایستگاه پلیس گفت: روزنامه, Mada Masr.

پس از آن اخبار از دستگیری او رفته بود ویروسی در رسانه های اجتماعی باعث گسترده خواستار آزادی او.

Attalah “دستگیر شد برای چیزی بیش از انجام روزنامهنگاری” او روزنامه گفت: در یک صدای جیر جیر. Mada Masr گفت که “ما مقامات مسئول او را به خوبی بودن و تماس با او را فوری و بدون قید و شرط آزاد کند.”

دولت نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در Attalah بازداشت.

در ماه نوامبر مصر ماموران امنیتی بازداشت Mada Masr سردبیر در خانه خود را بدون حکم و ضبط لپ تاپ خود کار اسناد و مدارک و تلفن همراه. ماموران امنیتی با هجوم Mada Masr را در مرکز شهر قاهره دفتر روز بعد و به طور خلاصه بازداشت Attalah و دو روزنامه نگار.

[نیروهای امنیتی حمله به دفاتر یک از مصر گذشته رسانه های مستقل سازمان]

روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان و رسانه های اجتماعی اثرگذارندهها مکرر اهداف از Sissi رژیم که منتقدان می گویند این است که سرکوب در این کشور را در تاریخ مدرن است. مصر رتبه در میان جهان بالا زندانبانان از روزنامه نگاران در سال گذشته توسط کمیته حمایت از روزنامه نگاران.

“مصر داعش را در جریان مبارزات انتخاباتی برای ارعاب و بازداشت روزنامه نگاران در حالی که انجام کار خود را به دنبال سکوت مطبوعات و تشویق خود سانسور” تیموتی Kaldas یک غیر ساکن همکار در تحریر موسسه سیاست های خاورمیانه, توییتی یکشنبه.

این کمپین را رد می کند “مصر دسترسی به کیفیت قابل اعتماد روزنامه نگاری در زمانی که آگاهانه است و به خصوص حیاتی” Kaldas گفت.

صدها نفر از وب سایت ها از جمله Mada Masr, بازدید بیش از حد صریح و یا انتقادی از رژیم مسدود شده اند. در حالی که اکثر رسانه های مصری هستند یا دولتی و یا متعلق به دولت و نهادهای مادا Masr یکی از معدود باقی مانده های معتبر صداهای مستقل — بررسی رسمی فساد و نقض حقوق بشر و یا داخلی از دولت در خطر قابل توجهی است.

چندین روزنامه نگاران و رسانه های اجتماعی اثرگذارندهها دستگیر شده اند به تازگی برای چه فعالان حقوق بشر می گویند در حال انگیزه های سیاسی ، آنها متهم شده اند با گسترش “false اخبار” سوء استفاده از رسانه های اجتماعی و یا کمک به یک سازمان تروریستی است.

[مصر بازداشت روزنامه نگار از یکی از آخرین مستقل رسانه های خبری]

Mawada Eladhm که میلیون ها نفر از پیروان در اکثر فیلم های معروف برای برنامه Infinite و Instagram دستگیر شد هفته گذشته به اتهام نقض مصر ارزش های خانواده از طریق پست های خود را.

روز یکشنبه Attalah بود اقدام به مصاحبه Soueif شناخته و فعال حقوق بشر که در هفته های اخیر مبارزات انتخاباتی است برای بالا بردن آگاهی از شرایط بد در داخل مصر به سر می برند زندان. سازمان ملل و گروههای حقوق ترس coronavirus به راحتی می تواند در میان زندانیان.

پسر او بوده است در اعتصاب غذا برای بیش از یک ماه در اعتراض به شرایط بازداشت خود را. یک وبلاگ نویس و فعال بوده و در زندان پس از ماه سپتامبر هنگامی که گروه کوچکی از معترضان محمد مرسی در قاهره و دیگر شهرها است. دولت مانع از بازديد خانواده با استناد به کروناویروس محدودیت های که در اثر قطع کرده است زندانیان از جهان, فعالان می گویند.

روز یکشنبه کمیته حمایت از روزنامه نگاران با صدور بیانیه ای خواستار نه تنها برای Attalah آزادی بلکه برای عبد فتاح را “قانونی و حقوق قانونی برای دیدار خانواده ها و درمان های پزشکی در زندان است.”

عبد فتاح دستگیر شد و پس از او نوشت: بحرانی ستون در Mada Masr این گروه گفت.

ادامه مطلب

مصر گسترش آن سرکوب به هدف قرار دادن خارجی ها, روزنامه نگاران و حتی کودکان

به کروناویروس در مصر, Sissi می بیند فرصت برای سفت گرفتن دست او

او فکر کرد که او گذرنامه و نامه به مغلوب ساختن پیشی جستن را نجات دهد او را از مرگ در مصر ، او اشتباه بود.

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*