بزرگ یخ شناور دور به عنوان خورشید مجموعه در نزدیکی کولوسوک گرینلند. (Felipe دانا/AP)

این یک قابل ملاحظه ای سرد زمستان در سراسر قطب شمال بالا حداقل در مقایسه با غیر طبیعی خفیف زمستان در بسیاری از سال های اخیر است. اما الگوی آب و هوا وارونه شده است این بهار و غیر منتظره ای هوای گرم صعودی به سمت قطب شمال هموار کردن راه برای یخ های قطب شمال ذوب نجومی برای شروع.

ناگهانی پالس گرما یکی از بسیاری مشاهده شده در قطب شمال در سال های اخیر است که تحقیقات نشان می دهد در حال افزایش فرکانس با توجه به تغییر سریع آب و هوا تسریع از دست دادن از دریا و زمین یخ.

بالاتر از دمای انجماد در حال نشان دادن تا در مرکز قطب شمال حدود یک ماه زودتر از میانگین این هفته با توجه به تد Scambos ارشد تحقیقات دانشمند در CIRES یک جوی موسسه تحقیقات اداره ملی اقیانوسی و جوی اداره و دانشگاه کلرادو در بولدر.

کامپیوتر مدل پیش بینی ها نشان می دهد خفیف متوسط ناهنجاری های پوشش گسترده کشش از بارنتز و کارا دریا در نزدیکی سیبری (که به خودی خود غیر منتظره ای خفیف برای این زمان از سال) به Chukchi دریا آلاسکا ساحل. این غیر عادی خوانش منعکس شده در دمای متوسط بیش از بالای قطب شمال (شمال 80 درجه عرض جغرافیایی) است که مشخصی در روزهای اخیر افزایش بیش از 12 درجه (7 سانتیگراد).

این غیر منتظره ای خفیف توده هوا انتظار می رود برای ادامه برای حداقل بعد از هفت تا 10 روز احتمالا دیگر کامپیوتر مدل پیش بینی نشان می دهد. فشار بالا منطقه پارک بیش از مرکزی قطب شمال نیز اطمینان حاصل شود آسمان روشن است که یک عنصر کلیدی در فصل گرم شدید ذوب حوادث با توجه به بازخورد حلقه مربوط به ذوب برف و یخ دریا است.


مدل کامپیوتری شبیه سازی حرارت ناهنجاری در طول هفت روز آینده در سراسر قطب شمال نشان از گسترده بالاتر از حد متوسط شرایط. (Karsten Haustein)

Scambos می گوید آب و هوا در این هفته می تواند باعث برف در بالای دریای یخ به “رسیدن” در اوایل فصل است که باعث می شود برف به برخی از مایع meltwater در آن کاهش بازتاب و یا قدرت بازتاب و جذب بیشتر دریافتی انرژی خورشیدی است.

“این شروع زود هنگام می تواند مهم باشد چرا که خورشید در آسمان بسیار بالا, [وجود دارد] مقدار زیادی از انرژی خورشیدی در دسترس است (اگر در آسمان روشن). فعلی موج گرما همراه است با یک فشار بالا منطقه حق بر قطب شمال پس از آفتاب است و ریختن بر روی far north در حال حاضر متاسفانه همه چیز می تواند به شروع سریع,” Scambos گفت: در یک ایمیل.

با توجه به اموزش موترام یک آب و هوا دانشمند در دانمارک مؤسسه هواشناسی دمای هوا روز سه شنبه در Kangerlussuaq گرینلند شد به طور قابل توجهی گرمتر از بخش های بزرگی از دانمارک. اما غیر منتظره ای خفیف درجه حرارت در سراسر قطب شمال در این هفته در حال انتظار نمی رود در نتیجه عمده ذوب سنبله در ورق یخ گرینلند او گفت: از آنجا که بیشترین متوسط ناهنجاری خواهد شد در واقع بیش از مرکزی قطب شمال از جمله قطب شمال است.

با توجه به کروناویروس مربوط به محدودیت های مسافرتی و دانشمندان خواهد بود نه جسارت را بر روی یخ در تابستان امسال و به جای آن شرایط وجود دارد باید بررسی شود و عمدتا از طریق ماهواره و ثابت سطح ابزار است. فقدان پژوهش فصل تنظیم خواهد شد برخی از پروژه های حوزه به خصوص کسانی که در حال حفاری هسته های یخ به بررسی گذشته شرایط آب و هوایی و مطالعه چگونه یخچالهای طبیعی ذوب در نقاط مختلف جهان بزرگترین جزیره بازگشت قابل توجهی.

“ورق یخ گرینلند ذوب خزنده بوده تا کمی در طول هفته گذشته اما آن را واقعا به طور قابل توجهی انجام نشده است و من نمی لزوما انتظار آن را به” موترام گفت: از طریق ایمیل. حدود 3 درصد از یخ های منطقه بود و ذوب در روز سه شنبه به طور عمده در جنوب غربی گرینلند است.

“ما تعریف ذوب شروع فصل به عنوان سه روز در یک ردیف با بیش از 5 درصد از یخ های سطح منطقه ذوب حداقل بخشی از روز و این اتفاق می تواند در هر زمان از حالا اساسا” موترام گفت.

“آن را نمی خواهد به خصوص غیر معمول برای آن را به شروع این هفته — متوسط تاریخ شروع دیر است و ممکن است اما می توان آن را به عنوان اواسط مارس و اواخر به عنوان اوایل ماه ژوئن است. فصل ذوب است که اغلب ضربه آغاز شده توسط آب و هوای گرم و پس از آن اصطبل اگر آن را سردتر می شود دوباره پس از آن.”

با توجه به موترام یخ ورق دارای یک زیر متوسط سطح موازنه جرم با توجه به کمبود بارش برف در برخی از مناطق این زمستان. جرم تعادل یک روش حسابداری برای سود از برف زمستان در مقایسه با ضرر و زیان از تابستان ذوب. منفی سطح تعادل به معنی یخ است که از دست دادن جرم بیشتر از آن است که به دست آوردن در یک سال داده شده.

“این معمولا بدان معنی است که اگر ما به مدت طولانی از آب و هوای گرم و روشن آسمان بیش از گرینلند برف را به سرعت ذوب افشای یخ یخچال های طبیعی زیر و سپس قدرت بازتاب ذوب بازخورد خواهد ضربه و سرعت بخشیدن به ذوب زودتر — اساسا این اتفاقی است که سال گذشته زمانی که ذوب نجومی آغاز شده در 29 مارس, اما واقعا با رفتن زود هنگام گرما از اواسط ماه مه به بعد.”

زاک لبه یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه کالیفرنیا در ارواین که مطالعات قطب شمال تغییر آب و هوا قرار دادن زمان گرما در این زمینه در دراز مدت تغییر آب و هوا. مارس برای مثال بود گرمترین ثبت شده در سطح جهانی طراحی شده تا حد زیادی با گرم شدن در عرض های جغرافیایی بالا از جمله به طور خاص روسیه در قطب شمال با توجه به ناسا آمار منتشر شده در پنج شنبه.

“مدت و شدت گرما (نسبتا زبان) در سراسر شمال سیبری واقعا باور نکردنی است در این سال” لبه نوشت: در یک ایمیل. “Eurasion برف coveris مهمترین آنها در زیر دمای بیش از حد.”

Labe گفت: یخ و برف ذوب شدن است و به احتمال زیاد برای سرعت بخشیدن به این هفته در شرق سیبری, کارا و Laptev دریاها و یخ در دریای کارا است که در حال حاضر کمتر از متوسط برای این زمان از سال است.


جهانی دمای متوسط ناهنجاری در طول ماه های ژانویه-مارس سال 2020 نشان دادن تلفظ گرم ناهنجاری بیش از اوراسیا. (NOAA)

در نقشه های جهانی از متوسط ناهنجاری برای سال تا کنون, شمال سیبری نشان می دهد تا به عنوان یک splotch از زرشکی قرمز با برخی از بزرگترین ناهنجاری از هر نقطه در جهان است. در بخش هایی از شمال آسیا میانگین درجه حرارت تا کنون در این سال بوده است 5.4 درجه بالاتر از حد متوسط یا بالاتر با توجه به گزارش منتشر شده روز سه شنبه توسط سازمان ملی اقیانوسی و جوی اداره.

جای تعجب نیست با وجود تغییرات روز به روز آب و هوا از جمله نسبتا سرد زمستانی که فقط به پایان رسید, قطب شمال همچنان به طور چشمگیری گرم در دراز مدت. منطقه گرم شدن بیش از دو برابر نرخ بقیه جهان با اثرات تجلی خود را در به طور فزاینده ای مخل راه از جمله ذوب پرمافراست پوشش ذوب شدن دریای یخ و ذوب شدن یخچالهای طبیعی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de