رقیب افغان نشانه قدرت های پیمان شکستن بن بست سیاسی

جاناتان ارنست

ایسنا

افغانستان رئیس جمهور اشرف غنی (L) افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه (R) شرکت در یک عکس خانوادگی در اجلاس سران ناتو در ورشو لهستان جولای 8, 2016.

کابل — تلخ ریاست جمهوری افغانستان قدرت اختلاف که عمیقا تقسیم کشور و رهبری سیاسی و کاهش فشار برای صلح با طالبان به نظر می رسد که در نهایت حل و فصل شده است در روز یکشنبه ،

رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله را امضا کرده اند یک معامله برای دو مرد برای به اشتراک گذاشتن قدرت با غنی باقی مانده در پست خود به عنوان رئیس جمهور.

توافق متحده عبدالله منجر خواهد شد و مذاکرات صلح با طالبان و تعیین نیمی از کشور, وزرای دولت و به گفته مقامات در جریان این سند است.

همچنین بخشی از این معامله جنجالی معاون رئیس جمهور سابق و سالار سابق, Abdurrashid Dostum خواهد بود ارتقا به موقعیت مارشال و به دست آوردن یک کرسی در شورای امنیت ملی, مقامات گفت. Dostom متهم شده است از ضرب و شتم و سفارش تجاوز به یک رقیب سیاسی در حالی که در دفتر. مقامات افغانی صحبت می کرد به شرط ناشناس ماندن به عنوان آنها را مجاز به صحبت با مطبوعات است.

ماه از مجادله سیاسی در کابل است مکیده زمان و انرژی به دور از فشار برای صلح در افغانستان و حتی با توافق پنج شنبه که مشخص نیست اگر دولت افغانستان قادر خواهد بود برای جبران زمان از دست رفته.

[حمله وحشیانه به مادران و نوزادان دهید و افغانستان برای از سرگیری عملیات تهاجمی علیه طالبان]

مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان در اصل قرار است برای اوایل ماه مارس را آغاز کرده اند و در عین حال خشونت در سراسر این کشور به شدت افزایش.

پس از حمله وحشیانه یک بخش زنان و زایمان در کابل در هفته گذشته غنی دستور داد تا نیروهای خود را برای راهاندازی عملیات تهاجمی علیه طالبان. طالبان در پاسخ خواستار غنی حرکت یک “اعلام جنگ است.”

طالبان را تکذیب کرد مسئول بخش زنان و زایمان حمله اما مقامات افغان اصرار آنها در پشت آن. نماینده خاص زلمای خلیل زاد را به عقب رانده علیه دولت اظهارات و گفت که ایالات متحده معتقد بودند دولت اسلامی که در خور سرزنش بود.

با انتصاب عبدالله به عنوان مذاکرات صلح منجر به توافق نیز باز می شود تعدادی از سوالات در مورد خواهد شد که دارای قدرت نهایی برای تصمیم گیری پس از مذاکرات با طالبان آغاز خواهد شد. ایالات متحده شروع به درگیر شدن با طالبان در مذاکرات صلح سال پیش و اعتبار برخی از خلیل زاد موفقیت با درجه ای از استقلال او داده شده توسط رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن.

افغانستان انتخابات ریاست جمهوری در ماه سپتامبر برگزار شد خدشه دار گزارش از تقلب و بی نظمی. عبدالله ذکر شده در این گزارش هنگامی که او را رد کرده و نتایج آن اعلام شده غنی برنده است. در این هفته که به دنبال همکاری با رقیب inaugurations و شروع به گرفتن گام برای راه اندازی موازی دولت.

غنی و عبدالله بوده است رقبای سیاسی برای سال و در حال حاضر تجربه های قدرت. پس از انتخابات در سال 2014 دو مردان مجبور شدند به قدرت های توافق. و آنها هر دو متعهد هرگز برای به اشتراک گذاشتن قدرت دوباره در مبارزات انتخاباتی سرزنش راه اندازی برای دولت انفعال.

این معامله پس از ماه شدید آمریکا و فشار بر رهبران افغان. وزیر امور خارجه مایک Pompeo سفر به کابل در طول بیماری همه گیر کوروناویروس را امتحان کنید و کارگزار معامله. زمانی که او قادر نبود او را تهدید به قطع $1 میلیارد دلار در کمک های ایالات متحده به این کشور و دوم میلیارد اگر بن بست همچنان ادامه داشت. معلوم نیست اگر اولیه که 1 میلیارد دلار در حال حاضر اختصاص داده شده است یا نه.

جورج از اسلام آباد گزارش داد.

ادامه مطلب:

بن بست در افغانستان رئیس جمهور غنی و رقیب عبدالله عبدالله تهدید طالبان صلح

بازنشسته افغانستان به طور کلی می پیوندد طالبان به عنوان نگرانی از افزایش بیش از defections

افغانستان-طالبان مذاکرات بیش از زندانی مبادله سقوط تهدید به upend صلح ایالات متحده معامله

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر