برای موفق virus پاسخ ابرقدرت ممکن است نیاز به مطالعه کوچکتر ملل

برخی از کشورهای کوچکتر, اما, به دست آورده اند نوظهور به رسمیت شناختن به عنوان جهان طول می کشد توجه داشته باشید خود را در اوایل و هنوز هم آزمایشی موفقیت. Yanzhong هوانگ, یک عضو ارشد در شورای روابط خارجی قرار داده و آن را این راه: بزرگترین و قدرتمند ترین کشور نیاز به مطالعه رفت و حق در میان کوچکتر و کمتر قدرتمند هستند.

“من می خواهم به قول آنچه لئو تولستوی گفت که همه موفق کشورها به طور یکسان هستند; هر ناموفق کشور ناموفق است در راه خود را” هوانگ گفت.

در اینجا نگاهی به شش نمونه.

گرجستان

به عنوان coronavirus با شدت گرفتن در کشور همسایه روسیه و گرجستان پدید آمده است به عنوان یک جزیره آرام است. این کشور از برخی از 3.75 میلیون نفر نگه داشته است تایید موارد زیر 700 با 12 مرگ و میر درآمد سازمان بهداشت جهانی را ستایش.

بی درنگ اقدام دولت مانند دمای مورد نیاز نمایش در فرودگاه ها در اواخر ماه ژانویه و اوایل محدودیت در مسافرت های بین المللی به نظر می رسد به کمک ضرب و شتم به شیوع. با سرعت از عفونت کند و این کشور مجموعه ای برای بازگشایی, برای, گردشگری, آن سفیر ایالات متحده دیوید Bakradze گفت دفتر او شده است فیلدینگ سفر و کسب و کار درخواست از کنجکاو آمریکایی است.

گرجستان جغرافیایی کوچک اندازه ساخته شده آن را هشدار به ورودی سفر خطرات Bakradze گفت و این کشور تا به حال اب و هوای بسیار پس از اتحاد جماهیر شوروی سقوط است که شهروندان بودند حاضر به فداکاری مانند پذیرش ممنوعیت سفر و طیف وسیعی از کنترل اجتماعی اقدامات است. “ما در حال استفاده می شود به با هم کشیدن در دوران سخت” او گفت:.

ویتنام

حتی در میان آسیا اوایل coronavirus, داستان های موفقیت, ویتنام یک پرت. آن است که یک ثروتمند دموکراسی مانند کره جنوبی و نه بسیار توسعه یافته شهر-دولت مانند سنگاپور و آن را جایی در نزدیکی چین ممکن است. اما ویتنام مشخص است تنها 318 مورد شناخته شده از coronavirus حدود 50 نفر از آنها فعال هستند و هیچ ثبت جامعه انتقال در یک ماه. این کشور رسما هیچ تایید مرگ از covid-19.

کارشناسان ایالات متحده تحت تاثیر قرار. “ویتنام انجام می شود نمونه کار اجرای بهداشت عمومی اقدامات شامل covid-19” گفت: Matthew Moore, یک هانوی-بر اساس رسمی با مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری و پیشگیری با اشاره به ویتنام سریع در مقیاس بالا در تست آزمایشگاهی و تماس با ردیابی. کشور اجرا شده “گسترده ارتباطات مبتنی بر استراتژی است که ایجاد حمایت عمومی,” مور نوشت: در یک ایمیل از همه بیشتر قابل توجه در یک دولت استبدادی را با محدود کردن آزادی بیان است.

این کشور به دنبال یک جهش اقتصادی به تجارت بین المللی حرکت می کند به دور از چین است. این کار می تواند: Huong Le Thu یک تحلیلگر در استرالیا سیاست راهبردی موسسه نوشت: ماه گذشته که بحران “تنها تقویت ویتنام بین المللی موقعیت و شهرت و تقویت اعتماد عمومی به دولت است.”

غنا

کارشناسان نگرانی کشورهای جنوب صحرای آفریقا می تواند در میان بدترین ضربه گیر. اما بیش از سه ماه در برخی از کشورهای آفریقایی به نظر می رسد به مراتب بهتر از برخی جهات از آنها در آمریکای شمالی و اروپا همسالان. در غنا یک کشور غرب آفریقا از 30 میلیون نفر, دولت تا به حال بیش از 161,000 مردم آزمایش منطقه دوم بالاترین نرخ پس از آفریقای جنوبی.

غنا در بر داشت مقدار زیادی از موارد — با بیش از 5600 عفونت و 28 و میر را تایید کرد. اما آزمایش های گسترده مجاز کشور برای پیگیری فردی شیوع بیماری از جمله در یک ماهی-پردازش گیاه که در آن یک فرد آلوده 533 دیگران است. کشور را در سپاه بهداشت جامعه (کارگران و کمک به آن پاسخ دهند موثر است. این است که مطالعه برخی از غنا تکنیک های, از جمله به طور بالقوه صرفه جویی در زمان عمل “استخر تست” که در آن چندین نمونه خون مورد آزمایش قرار با هم و به طور جداگانه پردازش تنها اگر یک نتیجه مثبت است یافت می شود.

Osman Dar مدیر بهداشت جهانی برنامه در چتم هاوس مستقر در لندن اتاق فکر گفت: غنا بهره مند است از آن جمعیت — کشور اکثریت جوان با فقط 3 درصد از جمعیت بیش از 65 سال است. اما مقامات غنا نیز “کاملا فعال در استفاده از بودجه خود را به گرفتن بر روی شیوع بیماری” او گفت:, نقاشی از یک دولت صندوق اضطراری به جای انتظار کمک های بین المللی.

دیگر کشورهای آفریقایی عمل قاطعانه بیش از حد. آفریقای جنوبی بسیج هزاران نفر از پرستاران در حالی که سنگال به سرعت رفت و به کار در $1 کیت تشخیصی است که می تواند تشخیص رمان coronavirus در 10 دقیقه. بسیاری از کشورها در عمل به صورت همزمان به تصویب ممنوعیت سفر و حکومت تحت هدایت آفریقای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری است که “نقش مهمی در هماهنگی و داشتن مداوم پاسخ گفت:” Dar.

کاستاریکا

کاستاریکا اولین کشور در آمریکای لاتین به تایید coronavirus مورد در 6 مارس. بیش از دو ماه بعد کشور از 5 میلیون شروع به ظهور از سخت مستند با کمتر از 850 مورد تأیید 10 مرگ و میر و یکی از منطقه موثر تر ،

جولیانا مارتینز-Franzoni استادیار در دانشگاه کاستاریکا ذکر دو عامل اصلی است که مشغول به کار در این کشور به نفع آن “بسیار قوی و یکپارچه سیستم مراقبت های بهداشتی” و دولت متمرکز بسیج به طور موثر به ارائه خدمات اساسی و پشتیبانی. “کاستاریکا پاسخ بود سریع تر از بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و منظم تر” او گفت:. مردم “اعتماد به دولت و اعتماد دولت به کمک به آنها را با یک بحران بنابراین درجه انطباق بالاتر بود.”

کاستاریکا بر خلاف کشورهای دیگر در آمریکای جنوبی دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی و خدمات از جمله آب و برق را نه بخش خصوصی واگذار شده است. با وجود نابرابری اقتصادی و فقر گسترده این اساسی موسسات کمک این کشور برای مقابله با و حاوی ویروس و اقتصادی خرید اینترنتی مارتینز-Franzoni گفت.

لبنان

زمانی که این بیماری همه گیر وارد لبنان شد و در حال حاضر در میان یک بحران شدید اقتصادی و سیاسی تظاهرات — نتایج حاصل از دهه فاسد و ناکارآمد حکومت. حضور بیش از یک میلیون سوری و فلسطینی پناهنده در یک کشور کمتر از 7 میلیون نفر به شمار مجموعه خود را از چالش است.

اما مقامات در لبنان دیدم ویروس و عمل سریع. این کشور شروع به تعطیل حدود یک هفته پس از اولین مورد تایید شده در فوریه. اقدام اولیه و آشنایی مردم با بحران و تمایل برای اقدام با یا بدون دولت, بخشنامه — فعال لبنان به کنترل شیوع آن منجر به بیش از 900 مورد و 26 مرگ و میر.

این ویروس قرار گرفته و به لبنان انعطاف پذیری به آزمون. تعلیق اقتصاد کشور بدتر شده موجود اقتصادی. در اواسط ماه مه دولت آغاز شد محدودیت های آرامش بخش به عنوان موارد جدید نگه داشته در حال سقوط فقط به reimpose چهار روز مستند پس از افزایش بیش از 100 تایید عفونت فقط در چند روز. مقامات گفتند که بسته به کشور دوباره به انجام تماس ردیابی و شامل موج. بسیاری از کشورها احتمالا تجربه مشابه resurgences به گفته کارشناسان.

نیوزیلند

در مارس 23, نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio به او هشدار داد کشور آنها تا به حال فقط 48 ساعت برای آماده شدن برای یک سطح-4 مستند — دقیقترین نوع ممکن است. “ما در حال حاضر 102 موارد,” او گفت:. “اما آیا ایتالیا یک بار.”

شش هفته بعد در اواخر ماه مارس در نیوزیلند آغاز شد و کاهش آن اقدامات است. این کشور از 5 میلیون نفر را تایید کرده است 1,498 موارد و 21 مرگ و میر ناشی از کوروناویروس. در این هفته ثبت موارد جدید برای اولین بار پس از خاموش کردن.

تنها چند ماه پیش از انتخابات نشان داد protocol wine studio مجموعه به صورت یک سخت گشتند نبرد بعد از این سال. ماه گذشته او تایید اعتبار افزایش یافت و به 65 درصد به عنوان او را به دست آورد به رسمیت شناختن بین المللی.

ون جکسون یک محقق آمریکایی در نیوزیلند دانشگاه ویکتوریا ولینگتون گفت: او تماس از آمریکایی ها درخواست در مورد نیوزیلند بازار کار. “حتی برخی از محقق دوستان شاغل در لیگ آیوی موسسات در حال بررسی این که آیا آنها می تواند یک زندگی در نیوزیلند و استرالیا” جکسون گفت. “آیا شما می دانید که چگونه نادر است که کسی که با تصدی به دنبال زندگی در جای دیگر?”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*