جک گوئز خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

زن اسرائیلی طول می کشد در یک تظاهرات در تل آویو را در میدان رابین در مارس 2 در مخالفت با یک دولت ائتلافی توافق بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و رقیب خود را-تبدیل-شریک Benny Gantz.

اورشلیم — دولت ونزوئلا در یکشنبه توسط اسرائیل در پارلمان خواهد بود پنجم تحت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اما یکی است که می تواند بر خلاف او باعث شده است که قبل از.

این ظرافت ساخته سازش از “اورژانس وحدت ائتلاف” محل نتانیاهو از رقیب سابق Benny Gantz تقریبا برابر در کابینه اتاق پراکنده وزارتخانه در سراسر طیف سیاسی و شامل ساخته شده است در محدودیت به دلیل رمان coronavirus بیماری همه گیر.

برای شهروندان متحدان و دشمنان اسرائیل عادت کرده اند به غالب نتانیاهو دارای حق اعمال قدرت تقریبا به تنهایی به این ترتیب ممکن است تغییرات تولید در هر دو سیاست و تن.

“نتانیاهو در حال رفتن به در یک دسته سه تایی کوتاه گفت:” روون Hazan, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه عبری. “این چیزی است که ما قبل از دیده نمی شود. ما باید برای دیدن چه مقدار Gantz می تواند مهار او را در.”

نتانیاهو شهرت بی نظیر سیاسی بازمانده و اپراتور به گونه ای است که چند ناظران رد این احتمال که او در نهایت می تواند جذب, حاشیه و خنثی کردن دولت جدید دیگر مراکز قدرت.

Gantz سابق رئیس ستاد ارتش وارد سیاست 17 ماه پیش با بیان هدف از شکستن نتانیاهو گرفتن در قدرت است. تصمیم خود را به جای آن به همکاری با اسرائیل طولانی ترین خدمت نخست وزیر قرار می دهد و او را در یک مبارزه ناعادلانه گفت: Mordechai Kremnitzer ارشد محقق در اسرائیل دموکراسی موسسه.

“در یک طرف شما یک تیم با تجربه و بسیار زیرک و ترشیده نخست وزیر و در طرف دیگر آن یک تیم از تازه واردان,” او گفت:. “سوال این است که آیا این رسمی توازن قدرت را برای زنده ماندن در عمل.”

اما در این دولت شروع, برای تغییر دست دیگر از نتانیاهو خواهد بود بر روی اهرم در چنین حیاتی عرصه امنیت و دیپلماسی و — از اهمیت حیاتی برای نخست وزیر در انتظار محاکمه به اتهام فساد مالی — سیستم عدالت کیفری.

توافق ائتلاف را فراهم می کند برای نتانیاهو و Gantz که درگیر جنگ با یکدیگر از طریق سه مجمل انتخابات به چرخش نخست وزیر ، نتانیاهو را برای اولین بار 18 ماه به نوبه خود با Gantz خدمت به عنوان جایگزین نخست وزیر. توافق خود را تصریح می کند که آنها به دنبال آزادانه تعریف شده و توافق در اکثر مسائل مربوط به قبل از آمدن کابینه بالقوه ایجاد متقابل حق وتو.

توزیع وزارتخانه ها هنوز در حال بحث در ساعت قبل از دولت جدید سوگند یاد کرد. اما در میان عمده پرتفوی Gantz را به عنوان وزیر دفاع از نفتالی بنت جناح راست ثابت از نتانیاهو ائتلاف قبلی که Yamina حزب ظاهرا منجمد شده است از دولت است.

گابی اشکنازی یکی دیگر از سابق ارتش و رئیس و موسس شریک Gantz آبی و سفید حزب به وزارت امور خارجه. یکی دیگر از آبی و سفید عضو Avi Nissenkorn سابق فعال سندیکایی را جایگزین امیر Ohana عضو حزب لیکود نتانیاهو به عنوان وزیر دادگستری.

Ohana های نتانیاهو شاگرد برانگیخت که او تعطیل دادگاه اسرائیل سیستم از جمله نخست وزیر را به فساد محاکمه در ابتدای شیوع کروناویروس. او شده است مرکزی را به چه منتقدان مشخص به عنوان یک کمپین علیه استقلال قضایی و حاکمیت قانون.

Ohana تبدیل خواهد شد وزیر امنیت عمومی که در آن او را تحت تاثیر قرار بیش از پلیس از جمله انتصاب بعدی کمیسر پلیس که ممکن است نیاز به نظارت بر تحقیقات علیه نتانیاهو. اما در حالی که نخست وزیر است و انتظار می رود با استفاده از چه قدرت او را به تاخیر هدایت و یا به حداقل رساندن حقوقی خود را از خطر او نمی خواهد بود قادر به اداره کل دولت در تلاش است.

“دادستان کل هنوز هم تحت حمله اما نمی توان آن را یک تلاش هماهنگ از تمام مجریه” Hazan گفت.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo ملاقات با اسرائیل آبی و سفید رهبر حزب Benny Gantz در بیت المقدس در مه 13. (Sebastian Scheiner/استخر/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

این ascendancies از Gantz و متحدان خود را بیش از جمله بخش های عمده ای از دولت می تواند آرامش را به آن آبی و سفید هواداران بودند که نگران زمانی که خود را نامزد معکوس تعهد خود را هرگز از خدمت با نتانیاهو.

“وجود خواهد داشت محدودیت در حمله به دموکراسی” Kremnitzer گفت. “آبی و سفید ساخته شده و یک تعهد است که آنها خواهد بود نگهبان از دموکراسی و حکومت قانون است.”

“مشکل این است که” او افزود: “آبی و سفید رکورد نگه داشتن تعهدات خود بسیار امیدوار کننده نیست.”

پس از ماه ها بحران سیاسی بسیاری از اسرائیلی ها تشویق می شوند که ائتلاف جدید ممکن است به اثبات می شود یک پایدار یکی. این ائتلاف خواهد شد که قابل توجه اکثریت را در کنست اسرائیل را کشتند.

اما آن را با یک پف کرده, دولت, اسرائیل بزرگترین تا کنون به 36 وزیران که قرار است شغل بودند به ویژه ایجاد شده برای نگه داشتن شرکای ائتلاف مبارک. وزیران و معاونان و مقامات ارشد به تنهایی حساب برای نزدیک به یک اکثریت اعضای کنست ساخته شده است در رأی اعتماد به نفس Hazan اشاره کرد.

مخالفان هم شکسته است. آبی و سفید و متحدان که احساس خیانت Gantz — و نتانیاهو شرکای سابق از جمله احزاب از بنت و ملی گرایان افراطی آویگدور لیبرمن — به عنوان بیگانه از یکی دیگر از همکاران سابق خود را.

“ما هشت سال در نتانیاهو دولت امروز به پایان می رسد,” بنت نوشت: در Facebook post. “نخست وزیر انتخاب کرده است برای خلاص شدن از جناح راست بود که ستون فقرات خود را و انتخاب مخالف مسیر ساده تر.”

ثبات خواهد بود خوش آمدید به عنوان کشور چهره اقتصادی تحول همه گیر — توافق ائتلاف نیاز دولت به تمرکز تقریبا به طور انحصاری بر روی این مسائل برای اولین بار چند ماه — و همچنین بلندی تهدیدات در سرزمین های فلسطینی و در سراسر خاورمیانه است.

Gantz که به عنوان فرمانده ارتش تحت تعقیب 2014 جنگ در غزه است و نه انتظار برای ظهور به عنوان یک کبوتر در کابینه امنیتی. وجود اجماع گسترده میان رهبران اسرائیل در چنین کلیدی دعوا به عنوان مقابله با حزب الله شیعه, گروه شبه نظامی در لبنان و فلسطین به نوار غزه که در اجرای غزه و ایران و پروکسی در سوریه است.

اما مسائل وجود دارد که در آن Gantz و تیم خود را ممکن است تولید یک تعدیل نفوذ گفت: چاک Freilich سابق اسرائیل و معاون مشاور امنیت ملی می آموزد که در تل آویو و دانشگاه کلمبیا.

تازه واردان ممکن است مایل به گرفتن بیشتر رویکرد دیپلماتیک در تلاش برای مهار ایران هسته ای, Freilich گفت: به خصوص اگر دموکرات جو بایدن جایگزین رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در سال آینده.

“من فکر می کنم به طور کلی تنور رفتن به معتدل تر و محتاط تر” Freilich گفت.

استثنا کرد که امکان الحاق شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری است. که مسئله پخته به توافق ائتلاف که اجازه نتانیاهو را به موضوع به یک رای در هر دو کابینه و یا کنست پس از ژوئیه 1.

اما دامنه الحاق شد که پیش بینی شده در مغلوب ساختن پیشی جستن صلح طرح هنوز به تعیین خواهد شد. معلوم نیست که آیا Gantz که می گوید او از الحاق اگر تصویب به عنوان بخشی از کل برنامه نیز فراهم می کند برای یک دولت فلسطینی سعی خواهد کرد برای کاهش مقیاس یک عمل است که می تواند جرقه خشونت در سرزمینهای اشغالی و roil دیپلماسی در منطقه است. دیپلمات ها در صورت تغییرات در اورشلیم در هر صورت گفت دن شاپیرو یک سفیر سابق ایالات متحده به اسرائیل است.

برای سال های بسیاری از نتانیاهو تا حد زیادی نگه داشته و کنترل سیاست خارجی در دفتر خود را بدون در نظر گرفتن که در راس وزارت امور خارجه. در حال حاضر اشکنازی و Gantz لزوما طوطی نخست وزیر صحبت کردن امتیاز.

سرمایه های خارجی از جمله واشنگتن را به توجه داشته باشید شاپیرو گفت وزیر امور خارجه مایک Pompeo جلسه با هر دو رنگ آبی و سفید و رهبران در طول سفر خود به اسرائیل در روز چهارشنبه.

“Gantz دسترسی به سطوح ارشد دولت و جایی که او متفاوت با نتانیاهو آن را سخت خواهد بود برای دولت را نادیده گرفت که” شاپیرو گفت. “اسرائیل وزیر دفاع و وزیر امور خارجه خواهد بود به گوش. و این که جدید است.”

اموزش Eglash کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

is.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de