در مصاحبه ای پخش پنج شنبه صبح توسط جناح راست فاکس کسب و کار شبکه رئیس جمهور تهمت شناور این ایده که ایالات متحده “می تواند قطع کامل رابطه” با چین پس از همه گیر در اشاره به بحث بیش از این طولانی تجارت تفاوت های بین دو کشور. او همچنین استدلال کرد که تلفات اقتصادی از این بیماری همه گیر ارائه شده بیشتر ثابت می کند که ایالات متحده نیاز به انجام بیشتر برای قطع اتصال خود را از جهانی زنجیره تامین است که موضوع را از طریق چین است.

مغلوب ساختن پیشی جستن است به تنهایی در این سختگیری و برخی از lieutenants و متحدان حتی شدیدتر. سناتور جمهوریخواه در حال هل دادن تحریم ها و قوانین جدید با هدف تنبیه چین برای آن اتهام نقش در پوشش مراحل اولیه وقوع. وزارت امور خارجه محدود ویزا برای خبرنگاران چینی عامل در ایالات متحده به عنوان بخشی از یک جریان tit-for-tat با پکن است که با استفاده از مجوز فعالیت برای خبرنگاران خارجی به عنوان دیپلماتیک قطعات بازی.

ناشناس مقامات کاخ سفید رفت تا آنجا که به نشت به رسانه ها تهدید به جست و خیز بدهی ایالات متحده به تعهدات چین حرکت می کند کارشناسان می گویند خواهد بود عمیقا آسیب رساندن به آمریکا اعتبار خود در صحنه جهانی است. با توجه به بررسی مرکز تحقیقات پیو انجام شده در ماه گذشته آمریکایی ها نمایش چین منفی بیش از آنها تا کنون از سازمان نقشه برداری ضد چینی احساسات در این صورت در سال 2005. برخی از خشم در واشنگتن نشان دهنده انتخابات سال ذکراست با تهمت و خواهان طبعا مشتاق به تغییر توجه و دور از دولت سوء مدیریت از coronavirus بحران است.

اما بسیاری از دموکرات ها از جمله نامزد ریاست جمهوری و معاون سابق رئیس جمهور جو بایدن نیز مشتاق بر در نظر گرفتن بیشتر گوش خراش ضد چینی خط. و در جای دیگر کشورهای از جمله دیگر قدرت های منطقه ای در آسیا نیز شروع به اتخاذ یک رویکرد هدف بیشتر به طور مستقیم در مقابله با چین — که بیشتر سوخت چینی ناسیونالیسم لنگر آن را به عنوان یک سابقه طولانی خارجی محاصره و بدرفتاری.

مقامات در واشنگتن و پکن به صورت دوره ای اصرار دارند آنها نمی خواهند یک جنگ سرد جدید اما ژئوپولیتیک سر بادها به نظر می رسد باد در این جهت است. “زمانی که دولت چین مقامات انتقاد از آنچه که آنها به صراحت به نام” جنگ سرد ذهنیت “در آمریکا” نوشت: Bethany آلن-Ebrahimian از Axios “آنها نیست خواستار پایان دادن به رقابت ایدئولوژیک و یا قدرت های بزرگ رقابت بلکه برای ایالات متحده در تلاش برای مانع پکن قصد دارد.”

به گزارش رویترز در یک گزارش داخلی ارائه شده توسط چین و وزارت امنیت این کشور به رهبران هشدار داده است که افزایش جهانی خصومت نسبت به پکن تولید در بخش ایالات متحده امریکا در لفاظی بود و در بدترین حالت آن سطح از حوادث در میدان تیان آن من در سال 1989. در این گزارش گفته می شود به این نتیجه رسید که ایالات متحده خم شد در تضعیف حزب حاکم کمونیست چین و بازدید از این کشور به عنوان یک اقتصادی و تهدید امنیتی.

“یکی از کسانی که با آگاهی از این گزارش گفت که در نظر گرفته شده توسط برخی در جامعه اطلاعاتی به عنوان چین نسخه از ‘Novikov تلگراف’ یک سال 1946 اعزام توسط اتحاد جماهیر شوروی سفیر به واشنگتن نیکولای Novikov که بر خطرات اقتصادی ایالات متحده و نظامی جاه طلبی در پی جنگ جهانی دوم” رویترز گزارش داد.

که سند همراه با دیپلمات های ایالات متحده George Kennan موازی “تلگرام طولانی” از مسکو در حال تاسیس متون اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده رقابت که به تسلط بر بقیه از قرن 20th.

چیزی مشابه اگر نه کاملا مشابهبه نظر می رسد جریان در حال حاضر به گفته کارشناسان. “من می دانم که مردم ناراحت کننده با اصطلاحات اما من فکر می کنم ما باید صادقانه و تماس این آنچه در آن است و این شروع یک جنگ سرد جدید,” Clete ویلمز سابق کاخ سفید تجارت, رسمی, CNBC گفت. “و اگر ما مراقب همه چیز می تواند بسیار بدتر است.”

“ما اساسا در آغاز یک جنگ سرد” الیور Schell, مدیر مرکز آمریکا و چین روابط در جامعه آسیا گفت: کسب و کار خودی. “ما در یک اسلاید رو به پایین به چیزی به طور فزاینده ای خصمانه با چین است.”

در واشنگتن یک کادر از سیاستگذاران اخم در مورد ایالات متحده پایانی (یا از بین رفته) نظامی تقدم بیش از چین است. در پکن ژنرال بازنشسته و ارگان های وسیع نظامی را mused آشکارا بیشتر در مورد چشم انداز و خطرات ناشی از راه اندازی یک تهاجم نظامی به اصلاح تایوان.

درگیری که مرتب سازی بر اساس در کارت — حداقل هنوز رتبهدهی نشده است. اما عقل مشترک است که دو کشور خود را در هم تنیده اقتصاد خواهد به ناچار همراه نیز محو می شود.

چین ورود به سازمان تجارت جهانی نزدیک به دو دهه پیش که تبدیل کشور به یک صادرات محور اقتصادی ابرقدرت — یک بار دیده می شود به عنوان یک قوی دستاورد جهانی شدن است. مغلوب ساختن پیشی جستن و متحدان خود را بازیگران آن لحظه به عنوان یک نوع گناه اصلی است که آنها به دنبال به گرو در اوردن حداقل نه در خود ثابت کمپین برای تضعیف سازمان تجارت جهانی و عذاب آن را به بی ربطی.

“از آن خواهد شد بسیار سخت به لنگر رابطه رو به وخامت دوباره در این گرداب,” Mikko Huotari مدیر اجرایی در Mercator موسسه چینی مطالعات برلین-بر اساس اتاق فکر متمرکز در چین گفت: بار مالی. “استراتژیک رقابت باقی خواهد ماند پارادایم غالب. سوال این است که آیا آن متمایل به سمت دائمی و همه از خصومت.”

نه طرف تنظیم شده است برای به دست آوردن از این زمان حالت بازی. “با وجود بهترین تلاش های ایدئولوژیک رزمندگان در پکن و واشنگتن” سابق نخست وزیر استرالیا کوین راد نوشت: هفته گذشته “ناراحت کننده حقیقت است که چین و ایالات متحده هر دو به احتمال زیاد به خروج از این بحران به طور قابل توجهی کاهش یافته است.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de