دست زدن به جنگ منظم حاکم بر مدیریت یا مشاوره HOAs که شرکت های بزرگ اما همچنین محله. بر خلاف باشگاه و یا کلیساها زمانی که همه چیز ناخوشایند یک عضو نمی تواند به سادگی استعفا به دلیل آن است که یک خانه است.

اختلاف نظر طبیعی است اما یک مشکل زمانی که آن را می شود مخرب است. بنابراین مهم است که به یاد بگیرند که چگونه به “اختلاف نظر دارند بدون اینکه نامطبوعی” و چگونه برای پاسخ هنگامی که شخص دیگری رفتار disagreeably.

اختلاف نظر خوب است

برخی از تابلوهای احساس می کنید که تمام آرا باید به اتفاق آراء گیج کننده اتفاق با کار تیمی است. یک نه رای است نه وفا و نه آن است که هر آینه بر حرکت ساز است. اجازه می دهد تا هیئت مدیره همکاران آزادی اختلاف نظر دارند چرا که هر مدیر را مشاهده ارزشمند است حتی زمانی که در اقلیت است.

کار تیمی طول می کشد پس از رای گیری انجام شده است. پس از هیئت مدیره رای شرکت تصمیم گرفته است و مدیران به جلو حرکت می کند. در حالی که مخالف رای دهندگان به بیان نظرات خود را بدون قصاص و آنها باید با حمایت از شرکت تکمیل شده تصمیم خود را تحت امانتی وظیفه وفاداری به شرکت.

پیدا کردن دانه

برخی از پازل شامل اشیاء پنهان در یک بزرگتر پس زمینه که در آن وظیفه شما این است برای پیدا کردن شی پنهان در میان حواس پرتی و چالش در کاهش درگیری ها یکسان است. یک عضو ممکن است خروشد و خارج می گردند بی ادب سخنان اما ممکن است وجود دارد یک نگرانی مشروع پنهان در همه است که ناراحت است. ناخوشایند راه را بیان می کند نه نفی واقعی شکایت بیان شده – شاید هر کسی ممکن است ناراحتی خود را از وضعیت. پیدا کردن دانه در درون ناراحت و پاسخ به آن به جای. پاسخ عاطفی در مانند نوع به سادگی بالا گرفتن جنگ است.

تاریخ را فراموش

در هنگام برخورد با یک نامطبوعی همکار مدیر یا صاحب خانه را ترک گذشته به تنهایی. یادآوری از گذشته اختلافات فن مقابله شعله های آتش. معامله با زمان حال یا گذشته ممکن است منحرف کردن اذهان از اين موضوع است.

اجازه دهید آنها صحبت می کنند

قرض دادن به آنها گوش. برخی از شرایط می تواند خنثی به سادگی اجازه می دهد افراد برای تکمیل نظرات خود را بدون وقفه. اکثر انجمن ها مجوز 2 یا 3 دقیقه برای باز کردن فروم اظهارات. اجازه می دهد همسایگان وقت خود را به صحبت می کنند و بی وقفه در درون محدودیت زمانی. گاهی اوقات فقط شنیده بودن کافی است.

آن را شخصا نمی

آیا شما را نشت پشت بام? پس چرا ناراحت چون کسی شکایت می کند. جلوگیری از defensiveness.

پرورش یک محیط زیست سالم

نامناسب جلسه مکان های کسب و کار-مانند بحث دشوار است. می تواند شرکت کنندگان را بشنود هیئت مدیره و یا اتاق های ناراحت کننده یا تنگ ، اگر ارتباط ندارد محل مناسب برای پاسخگویی در سایت شاید یک محل سایت باید در نظر گرفته شود.

در آغوش جلسه قوانین

انجمن ها باید معقول و منطقی قوانین برای ملاقات با انجام آن به اطلاع اعضای جدید و کسانی که به طور منظم شرکت کنند. مجموعه استانداردهای واضح و روشن از رفتار و توضیح در این جلسه روند.

هیچ قضاوت اخلاقی

طبیعی عادت بد است به این نتیجه شخص در طرف دیگر موضوع این است که احمق نادرست و یا حتی بد. این ناعادلانه است و اشتباه و تقریبا تضمین تعارض مخرب. به آنها فرصت و به صلح یک شانس با انجام این کار.

تعهد مدنیت

در آغوش جامعه انجمنهای موسسه مدنیت تعهد افتتاح در سال 2020 متشکل از شش امتیاز از تعهد نسبت به صلح آمیز جوامع است. آن را می توان در یافت caionline.org/homeownerleaders/civilitypledge. پس از سال ها از uncivil رفتار در کشور ما و ملی capitols در نظر بگیرید اگر HOAs رهبری تجدید حیات مدنی رفتار است. شاید مدنیت شروع می شود در خانه(صاحب انجمن)!

کلی G. Richardson, Esq., CCAL است که یک شخص از کالج انجمن جامعه وکلا و شریک ریچاردسون | Ober | DeNichilo LLP یک قانون کالیفرنیا شرکت شناخته شده برای جامعه انجمن مشاوره. ارسال سوالات به Kelly@rodllp.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de