ژان مارک ارو Abelard سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

مردم انبار کردن مواد غذایی در خیابان بازار در Pétion-Ville محله Port-au-Prince Haiti, با وجود توصیه های مقامات برای حفظ فاصله اجتماعی برای جلوگیری از گسترش coronavirus.

در حالی که زمین مرز که جدا هائیتی و جمهوری دومینیکن نیز علامت گذاری نقطه بین دو بسیار متفاوت شیوع کروناویروس.

در جمهوری دومینیکن که تساوی گردشگران از سراسر جهان, موارد یافت و به بالاترین سطح خود در کارائیب. در هائیتی که رشد کرده بود بیشتر جدا شده در طول یک سال از خشونت سیاسی جمعیت به نظر می رسد شده اند تا حد زیادی در امان ماند.

اما بیش از چند هفته گذشته آغاز شده است که برای تغییر به عنوان ده ها هزار نفر از هائیتی کارگران باید از جمهوری دومینیکن بازگشت به کشور خود, بسیاری از آوردن این ویروس با آنها. که جریان عودت می رود که جرقه شیوع است که فقیرترین کشور در نیمکره غربی خواهد بود قادر به مبارزه با.

“این بیماری همه گیر است tinderbox در فرایند سوختن و منفجر خواهد شد در هفته های آینده گفت:” ژان ویلیام سیم یک دکتر است که مدیر شرکت هائیتی ریاست جمهوری کمیسیون رمان coronavirus.

هائیتی و جمهوری دومینیکن هر جمعیت حدود 11 میلیون اما تعداد کمی از کشورهای همسایه هستند به عنوان نابرابر. متوسط هائیتی است که تقریبا 10 برابر فقیرتر از متوسط دومینیکن. هائیتی نرخ مرگ و میر نوزادان است که دو بار به عنوان بالا. حداقل 500,000 مردم هائیتی کار در جمهوری دومینیکن; این حواله ارسال آنها خانه را تا یک سوم از هائیتی تولید ناخالص داخلی.

[هائیتی دارای سابقه غم انگیز از حوادث. خواهد covid-19 بعدی خواهد بود؟]

به عنوان جمهوری دومینیکن تعطیل در پاسخ به آن coronavirus شیوع آن به حالت تعلیق موقت وضعیت حقوقی از بیش از 150.000 از آن هائیتی کارگران است. مستند نشده مردم هائیتی نیز مشاغل از دست رفته. توسط این ماه, سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) برآورد 22,000 مردم هائیتی شد بازگشت به خانه در هر هفته.

“این است که در حال حاضر اصلی بردار از این بیماری گفت:” ساندرا لمرقو سر از ماموریت برای پزشکان بدون مرز در هائیتی.

هائیتی دولت و موسسات بین المللی با عجله به راه اندازی امکانات در امتداد مرز به صفحه نمایش عودت. اما بسیاری وارد شده به کشور از طریق غیررسمی در نقاط عبور و حتی برخی از کسانی که نشان داد علائم در گذرگاه رسمی بی سر و صدا ادامه داد: به داخل کشور است.

“هائیتی مردم مجبور بودن از جمهوری دومینیکن و همچنین در حال اجرا از این ویروس وجود دارد,” سیم, گفت:. “عبور از مرز و ناتوانی در عمل اجتماعی فاصله و امتناع توسط بخش های بزرگی از جمعیت به پوشیدن ماسک در ایجاد این بیماری غیر قابل انکار است.”

Dieu Nalio چری

AP

وزارت بهداشت کارگران می رسند به بررسی یک گروه از مردم هائیتی که اخراج از ایالات متحده در یک هتل در Tabarre که در آن آنها قرنطینه.

Jhonny ژان باپتیست 22 ساله مشغول به کار بود در یک مرکز تماس در دومینیکن شهر سان فرانسیسکو در ماه گذشته زمانی که کارفرمایان خود را به او گفت این مرکز بسته شد و باید که او بازگشت به هائیتی.

“من تا به حال هیچ انتخاب” او گفت:. “دومینیکن دولت می خواست ما را.”

باپتیست در زمان یک مینی بوس به مرز که در آن او را دیدم صدها نفر از مردم هائیتی نیز از رفتن به خانه.

“من فکر می کردم ‘هائیتی آلوده نشده مانند DR,’, ” او گفت:. “اما در حال حاضر ما خواهید دید چه اتفاقی می افتد.”

[ایالات متحده و متحدان تشویق واشنگتن گفت: خداحافظی به کوبا پزشکان. به عنوان coronavirus موج برخی از آنها برای استدلال خود بازگشت.]

هائیتی چهار مراکز درمانی با مجموع 200 تخت در درمان بیماران مبتلا به covid-19 بیماری ناشی از کوروناویروس. دولت و سازمان های غیر دولتی در حال برنامه ریزی برای راه اندازی امکانات بیشتر اما جوامع مختلف را به مخالفت با ساخت و ساز از جمله مراکز که آنها نگرانی می تواند به گسترش این ویروس در محله خود.

“وجود دارد 200 تخت و مدل های پیش بینی است که ما نیاز به 9,000 تخت در اوج,” سیم, گفت:. “تعداد موارد پیش بینی شده است به عنوان بالا به عنوان 313,000. هائیتی آماده نیست — بسیاری از بیمارستان ها در حال حاضر به کار برای تشخیص و درمان covid بیماران به دلیل عدم [تجهیزات حفاظت شخصی] انگ و بدون آماده سازی است.”

آندرس مارتینز Casares

ایسنا

هائیتی نیروهای امنیتی در خارج از یک هتل در Port-au-Prince تعیین شده به عنوان یک مرکز قرنطینه.

هائیتی را آزمایش کرده است حدود 1,300 مردم و تایید 234 موارد است. برای اولین بار در این هفته این ویروس ثبت شده رشد نمایی. جمهوری دومینیکن تایید کرده است 11,320 موارد است.

ایالات متحده در ضمن همچنان به اخراج مردم هائیتی از جمله حداقل سه نفر که تست مثبت برای این ویروس پس از ورود به. از آن سه یک مرد موفق به فرار از قرنطینه تسهیلات در Port-au-Prince ماه گذشته نگرانی در مورد دیگری بردار از جامعه انتقال است.

“وجود دارد عملا هیچ واحد مراقبت های ویژه برای covid و در عین حال آنها هنوز هم حفظ اخراج,” لمرقو گفت. “ما فکر می کنیم آن را غیر مسئولانه است.”

ایالات متحده مهاجرت و گمرک می گوید آن را انجام پزشکی نمایش فیلم از اخراجی قبل از پرواز را خاموش.

[ایالات متحده است اخراج آلوده مهاجران به کشورهای آسیب پذیر]

هائیتی بهداشت عمومی زیرساخت بوده و فرسایش در طول دهه گذشته توسط یک توالی از بحران: 2010 زلزله که به کشته شدن حداقل 200 ، 000 نفر بعدی شیوع وبا که به کشته شدن یکی دیگر از 10000 و سیاسی درگیری های سال گذشته که ناشی از خشونت به افزایش است.

در ماه ژانویه قبل از coronavirus وارد شده بود در نیمکره غربی پزشکان بدون مرز ارزیابی هائیتی بهداشت و درمان-مراقبت از بخش یک دهه پس از زلزله است.

“پزشکی ترین سازمان های کشور را به” سازمان ” گزارش “و هائیتی سیستم پزشکی است که یک بار دیگر در آستانه سقوط در میان افزایش سیاسی و بحران اقتصادی است.”

هائیتی در این هفته دریافت چندین محموله از تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزات حفاظت شخصی از چین است. سازمان ملل متحد گفت: آن را تلاش برای جمع آوری کمک های مالی خارجی به آماده شدن برای فاجعه قریب الوقوع است.

پییر ژان میشل

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

رئیس جمهور هائیتی Jovenel Moïse, مرکز, همسرش, مارتین, چپ, و نخست وزیر یوسف Jouthe نظر می رسد در Toussaint Louverture فرودگاه بین المللی در Port-au-Prince, on May 7 به دریافت coronavirus کمک از چین است.

Francky Cledanor, 46, زندگی در Vallée de Bourdon یک زاغه در Port-au-Prince, پس از سال 2000 است. خانه اش ویران شد در سال 2010 زلزله; او بازسازی شده آن با چوب و فلز. در روزهای اخیر او و همسایگان خود را به حال شده است در تلاش برای تصمیم می گیرید چه چیزی آنها انجام می دهند اگر یکی از آنها بیمار شد.

“هائیتی آماده نیست,” او گفت:. “ما باید یک مرکز بهداشت در محله ما. ما نمی دانیم که در بیمارستان دریافت افرادی که بیمار مبتلا به کرونا. برای وبا ما می دانستیم که به کجا برود اما در حال حاضر هیچ. ما به اندازه کافی اطلاعات است.”

به عنوان مردم هائیتی پور بازگشت به کشور از جمهوری دومینیکن, IOM کمک کرده است دولت تا مرز نمایش. عودت با تب خواسته برای اقامت شبانه و دریافت مراقبت های پزشکی است. اما تیم پزشکی در مرز نیست و در حال حاضر دسترسی به کروناویروس آزمون.

به دلیل ننگ متصل به این بیماری بسیاری از مردم با علائم مقاومت کرده اند قرنطینه. کسانی که با تب هستند مراجعه کننده به بیمارستان های محلی, اما نه همه را انتخاب کنید.

“شده اند وجود دارد موارد که در آن مردم را تهدید به سوزاندن خانه ها از افراد مظنون به داشتن covid-19,” سیم, گفت:. “این بیماری به خوبی درک نشده است توسط جمعیت عمومی است.”

[کارشناسان بهداشت عمومی: Coronavirus می تواند پایمال جهان در حال توسعه]

مقامات هائیتی و کمک کارگران نگرانی در مورد مرحله بعدی در مرزی مهاجرت — هنگامی که هائیتی را coronavirus موارد اوج و موارد در جمهوری دومینیکن شروع به کاهش است. که در آن نقطه هزاران نفر از مردم هائیتی به احتمال زیاد به تلاش برای عبور از بازگشت به کشور در کنار درب.

دومینیکن, وزیر بهداشت رافائل سانچز کردنس هفته گذشته به نام هائیتی “یک تهدید عمده به جمهوری دومینیکن, از, سلامت از دیدگاه” و وعده داده شده تنگ تر کنترل مرز.

باپتیست مرکز تماس کارگر گفت: به احتمال زیاد صبر در هائیتی به مدت سه ماه قبل از بازگشت به جمهوری دومینیکن.

“وجود دارد هیچ راهی برای پول در هائیتی,” او گفت:. “من نیاز به رفتن به عقب است.”

برونو Lemarquis معاون نماینده ویژه سازمان ملل متحد و یکپارچه در هائیتی پیش بینی یک “جریان معکوس.”

“کارائیب است که تنها به عنوان جامد به عنوان ضعیف ترین آن نظام سلامت است که در هائیتی” Lemarquis گفت. “اگر آن را به خوبی نمی اینجا, ما می دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. مردم را ترک خواهد کرد.”

آندره Paultre در Port-au-Prince کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

تظاهرات در حال فلج هائیتی. در اینجا به همین دلیل است.

برزیل پر بسته بندی شده favelas بریس برای coronavirus: ‘آن را به کشتن تعداد زیادی از مردم’

برای جمهوری دومینیکن, هفت توریستی آمریکا, مرگ و میر, عکسبرداری از David Ortiz و یک تصویر جدید مشکل

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de