دانشمندان ایجاد ابزار برای پیش بینی که در آن شرق آفریقا ویرانگر ملخ را زمین بعدی


لیزا کریس و سلین, سه pastoralist Samburu مراقبت از خانواده خود را’ گاو در نگاه گروهی از ملخ در منطقه در کنار کمانداران پست Samburu County, کنیا, در تاریخ 24 آوریل. (لوئیس Tato برای واشنگتن پست)

به عنوان یک تاریخی قیام صحرا ملخ نابسامانی شرق آفریقا دانشمندان با استفاده از پیچیده آلودگی هوا مدل برای پیش بینی که در آن مخرب آفات دمیده توسط باد — و که در آن آنها را به اعتصاب بعدی.

زیر بارش شدید اتفاقاتی که ایجاد شده مطلوب پرورش شرایط در طول 18 ماه swarms از بیابان ملخ از شبه جزیره عربستان آغاز شد مهاجم در سراسر شرق آفریقا در اوایل سال 2020 بلعیدن محصولات کشاورزی و پوشش گیاهی در هر کجا که فرود آمد. در فوریه بحران رسیده بود تاریخی نسبت با 10 کشور در بیشتر شاخ آفریقا و یمن دچار هجوم.

توسط نیمه دوم سال بیش از 42 میلیون نفر در این کشورها می تواند به صورت “شديد و حاد ناامنی غذایی” با توجه به U. N. سازمان غذا و کشاورزی (FAO).

با بارش باران های سنگین در ماه های مارس و آوریل آوردن شرایط ایده آل برای اضافی موج ملخ و پرورش و مقامات از جان گذشته برای هر گونه اطلاعات است که می تواند کمک به آنها را آماده برای آینده onslaughts.

در حال حاضر دانشمندان در سازمان ملی اقیانوسی و جوی دولت باید تیمی با کیت Cressman ارشد ملخ پیش بینی افسر در فائو به منظور توسعه یک برنامه وب است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیش بینی که در آن باد را به صحرا ملخ پس از آنها را به پرواز. این برنامه طراحی شده است با استفاده از یک الگوی جوی به نام HYSPLIT.

Cressman است که در حال حاضر با استفاده از این برنامه برای اطلاع رسانی در خطر کشورهای در مورد ملخ تهدیدات علاوه بر یکپارچه سازی مدل را یافته به فائو در بیابان ملخ به روز رسانی.

این برنامه یک رمان استفاده از HYSPLIT که دانشمندان به طور معمول استفاده به درک چگونه آلودگی ذرات — آیا دوده از یک نیروگاه و یا خاکستر از یک فوران آتشفشانی — گسترش و پراکنده در جو است. به یاد که در آن آلودگی است که رهبری این مدل را می توان اجرا رو به جلو در زمان با استفاده از داده ها را از NOAA جهانی هوا سیستم و دیگر آب و هوا مدل های پیش بینی.

برای تعیین جایی که آلودگی آمد از این مدل می توان به اجرا و عقب با استفاده از داده ها را از یک آب و هوا بازسازی تکنیک به نام reanalysis.

در اصل HYSPLIT می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری هر چیزی می شود که حمل و نقل از طریق هوا از جمله ملخ که “منفعل آگهی” با توجه به Cressman. حشرات را به باد و سپس انجام شده توسط این سفر تا 93 مایل در روز است.

چند سال پیش Cressman شروع به استفاده از HYSPLIT به پیش بینی که در آن ملخ swarms در حال حرکت بودند بر اساس مشاهدات ميدانی. اما به عنوان شرق آفریقا ملخ تشدید بحران زمستان سال گذشته Cressman متوجه او می تواند با استفاده از این مدل به مراتب موثر تر اگر آن را بهینه سازی به حساب خاص و ویژه جنبه های ملخ رفتار است.


به عنوان مثال نقشه خروجی از سه روز پیش بینی و شبیه سازی فرضی ملخ ازدحام نشات گرفته در فرضی محل در کنیا. این نقشه نشان می دهد که مسیر از ازدحام به عنوان پیش بینی شده توسط NOAA مدل HYSPLIT با آن شروع و متوقف کردن نقاط در هر روز. پرواز ارتفاع مشخص شده برای این ازدحام بود در مورد 3,280 فوت بالاتر از سطح زمین. (NOAA)

ملخ “آیا پرواز در 24 ساعت شبانه روز مانند ذرات” Cressman گفت. “آنها را در صبح روز بعد از یک زمان خاص و زمین فقط قبل از غروب آفتاب در یک زمان خاص. و سپس آنها استراحت و آنها را دوباره.”

در ماه فوریه Cressman رسیده به NOAA هوایی منابع آزمایشگاهی در کالج پارک دکتر., برای دیدن اینکه آیا یک راه وجود دارد را به راحتی ادغام این چرخه روزانه به مدل اجرا می شود. NOAA توافق برای کمک به, و پس از چند هفته از “بسیار فشرده طولانی بحث” آزمایشگاه نورد از یک نسخه اولیه از یک برنامه وب در ماه مارس است که می تواند مدل ده ها تن از swarms در یک زمان و پیش بینی موقعیت خود را در پنج دقیقه فاصله تا هفت روز در پیش است.

“همه او را به انجام است وارد محل ازدحام در یک روز خاص گفت:” علامت گذاری کوهن از منابع هوایی آزمایشگاهی که کمک به توسعه ملخ پیش بینی برنامه “و ما به ایجاد یک سیستم است که محاسبه طلوع و غروب خورشید در هر نقطه بر روی زمین هر روز از سال” و مدل ازدحام جنبش درآمده است.

این برنامه اجازه می دهد تا Cressman به پیش بینی که در آن swarms زمین خواهد شد اگر آنها در حال پرواز در ارتفاعات مختلف که در آن آنها می تواند موضوع را به سرعت باد متفاوت و گاهی متفاوت جهت باد. Cressman همچنین می توانید با استفاده از این مدل به کار کردن که در آن به تازگی کشف ازدحام احتمالا نشات گرفته است.

“اغلب ما را دریافت کنید out-of-the-blue گزارش از swarms فرود در سواحل دریای سرخ” او گفت:. “نگرانی از کشور دریافت کننده این است که چگونه بسیاری از swarms ما می رویم به دریافت و که در آن آنها می آیند از.”


ملخ هجوم در شرق آفریقا که از مارس 29. (واشنگتن پست/واشنگتن پست)

با Cressman را بازخورد NOAA در ادامه به بهبود برنامه. هوا منابع آزمایشگاه می خواهم برای اضافه کردن یک ویژگی به حساب برای موارد نادر زمانی که ملخ swarms را بدون توقف multiday سفر در سراسر اقیانوس ها — به عنوان مثال دخالت در سراسر اقیانوس هند از سومالی به پاکستان است.

کوهن می گوید تیم او نیز مانند مدل به حساب دیگر ارتباط بین آب و هوا و ملخ زیست شناسی مانند واقعیت حشرات پرواز نمی هنگامی که باران می بارد.

در حالی که Cressman تغذیه مدل مشاهدات ميدانی و در اصل آن را نیز می تواند ادغام رادار آب و هوا داده است که می تواند به ارائه اطلاعات اضافی در مورد اندازه ازدحام و ارتفاع که در آن پرواز.

رایان Neely III یک جوی دانشمند در دانشگاه لیدز نیست که درگیر با فائو ملخ پیش بینی تلاش گفت: از آن خواهد بود “شگفت انگیز” برای قرار دادن رادار عکس از ملخ swarms به یک مدل شبیه به این در حالی که اضافه کردن داده های رادار می تواند دشوار است برای دسترسی به, در شرق آفریقا.

“اگر ما می توانیم داده های رادار رفتن و می گویند ما دیدن ازدحام در این ارتفاع پس از آن ما می توانید قرار دهید که ارتفاع به مدل و خیلی بهتر پیش بینی” گفت: Neely, است که کمک به آن یک انگلستان مبتنی بر تلاش برای تولید نزدیکی زمان واقعی نقشه پرواز حشرات با استفاده از رادار آب و هوا. کوهن توافق رادار و یا حتی داده های ماهواره ای ارائه می کنند اطلاعات اضافی که می تواند در بهبود مدل پيشبينی.

ملخ ابزار ردیابی را اجرای می آید در یک زمان بحرانی. تا پایان ماه ژوئن به یک نسل جدید از ملخ باید تخم و بالغ به “گرسنه نوجوانان” در شمال کنیا و جنوب اتیوپی Cressman گفت.

که نسل شروع به گرفتن پرواز در جستجوی غذا در حدود همان زمان بسیاری از شرق آفریقا کشاورزان در حال برداشت خود را از محصولات بهار. قادر به پیش بینی که در آن ازدحام اعتصاب بعدی این است که کلید برای کمک به مقامات محلی انجام درمان آفت کش است که جلوگیری از تلفات محصول.

“من اعتقاد دارم که آن کمک خواهد کرد که فوق العاده در [بهبود] دقت اوایل هشدارها” Cressman گفت.

tinyurlis.gdulvis.netshrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*