لیلیان Suwanrumpha خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک توریست طول می کشد عکس از Druk Wangyal Chortens stupas با بوتانی هیمالیا در پس زمینه.

دهلی نو — 76 ساله توریست آمریکایی وارد بیمارستان در تهیمفو های خواب آلود پایتخت بوتان در یک روز سرد در اوایل ماه مارس.

علائم خود را گیج کننده بودند. او گله و شکایت و مشکل معده و تنگی نفس اما علائم حیاتی نرمال بودند. وجود دارد یک استثنا: سطح اکسیژن در خون او بود آنقدر کم است که پزشکان فکر مانیتور بود درست عمل نمی کند. در قوز, آنها تصمیم به آزمایش او برای رمان coronavirus.

برت هویت یک بازنشسته از مریلند با شور و شوق برای پیاده روی می تواند تبدیل به اولین تایید coronavirus مورد در بوتان در یک کشور از 780,000 مردم nestled در جهان بالاترین کوه ها و معروف آن دنبال “خوشبختی ناخالص ملی.”

هویت پیش آگهی خوب نبود. او تا به حال به فشار خون بالا و او یک بازمانده سرطان که طحال شده به خطر انداختن سیستم ایمنی بدن خود را. وضعیت او رو به وخامت گذاشته و به سرعت در حال.

از راه های دیگر این هویت را تبدیل به فوق العاده خوش شانس. او در مورد دریافت توجه شخصی از بوتان را محبوب شاه. او تخلیه بازگشت به ایالات متحده در یک جت Gulfstream مجهز به یک biocontainment واحد. 8,000 مایل سفر آنقدر پیچیده است که وزیر امور خارجه مایک Pompeo بعد خاص آن را برای ستایش — به خصوص به این دلیل که بیمار بود “رک و پوست کنده می رود به مرگ است.”

هویت بقا است همچنین یک منبع غرور و افتخار در بوتان در یک دموکراسی جوان که در آن سلطنت باقی مانده احترام. فرمان “از اعلیحضرت بود که واقعا از او مراقبت” گفت: Dechen Wangmo کشور وزیر بهداشت. “تمام ملت بود و من فکر می کنم, دعا برای برت.”

Sandi فیشر

برت هویت چپ یک بازنشسته و Sandi فیشر یک روانشناس سفر به هند و بوتان با هم. هویت بیمار مبتلا به کروناویروس در حالی که در بوتان در ماه مارس او را مجبور به تخلیه به ایالات متحده است.

هویت اودیسه آغاز شد و در اواسط فوریه. او و شریک زندگی خود را Sandi فیشر 59 ساله روانشناس از لس آنجلس برنامه ریزی برای سفر در سراسر هند و بوتان. آنها در زمان یک هفته کروز پایین رودخانه براهماپوترا در شمال شرقی هند, توقف در روستاهای کوچک.

در آخرین شب از کروز کارکنان آماده مجلل ضیافت اما هویت اشتها از بین رفته بود. او نمی تواند غذا خوردن نیش می زنند.

برای رسیدن به بوتان هویت و فیشر پرواز به سمت شمال به ناگسستنی خط از قلل هیمالیا و سپس فرود به دره است که به این کشور تنها فرودگاه بین المللی.

هویت مشکلات گوارشی بدتر, او گفت:, و او احساس نفس. پس از تفرج به شهر Punakha که در آن جفت آمیخته با مردم محلی در سالانه جشنواره هویت به سختی می تواند راه رفتن از ماشین به یک کافه برای یک فنجان چای.

در ابتدا پزشکان در تهیمفو اعتقاد بر این هویت به حال مشکلات معده. در مارس 4, او به بیمارستان است. در عرض 24 ساعت وجود دارد پاسخ: coronavirus.

برای بوتانی مقامات آن را به معنای تهدید آنها می ترسید وارد شده بود. مقامات بهداشت با عجله به ردیابی هویت تماس با ما. پادشاه Jigme Khesar Namgyel Wangchuck نظارت از روند در فرد اقامت از طریق شب گفت: Dechen Wangmo به وزیر بهداشت.

از صبح روز بعد از 73 تماس مستقیم منتقل شدند به امکانات قرنطینه. یکی دیگر از 225 تماس غیر مستقیم گفته شد برای منزوی کردن در خانه. در شمال هند در ایالت آسام مقامات بهداشتی ترسیم نزدیک به 600 نفر از جمله کارکنان از رودخانه با قایق.

هویت و فیشر شد نقل مکان کرد به بال تهیمفو اصلی بیمارستان است که پس از نام Jigme Dorji Wangchuk های قبلی پادشاه. در این زمان پادشاه فرستاده هویت یک جفت آبی ابریشم لباس خواب و روتختی.

پادشاه به طور مداوم نپرسید که به زن و شوهر بودن. در تماس با فیشر, او گفت که او امیدوار است به صحبت می کنند با هویت یک فیزیکدان آموزش در مورد سیاه چاله ها یک روز. “او دوست داشتنی بود و بسیار نگران و نوع” فیشر گفت. او همچنین شنیده از بوتان نخست وزیر Lotay Tshering که خود یک پزشک است. غریبه با ارسال نامه و گل به بیمارستان.

پدرو Ugarte

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پادشاه Jigme Khesar Namgyel Wangchuck نظارت coronavirus ردیابی فرایند در بوتان خود را.

از اتاق خود هویت می تواند یک خط سفید بودایی نماز پرچم اهتزاز بر روی خط الراس. با وجود تلاش های یک تیم از پزشکان و پرستاران او تبدیل شد به طور فزاینده ای بیمار است. اشعه ایکس از ریه های خود بودند “وحشتناک,” فیشر گفت.

دکتر گفت: هویت که تنها گزینه ای بود که به جای او در ونتیلاتور. آن خواهد بود که آخرین چیزی که به یاد او برای 10 روز.

در مریلند هویت کودکان شد و از کوره در رفته. بزرگتر خود پدر رسیده به دولت برای کمک گرفتن او پدر خانه است. ویلیام والترز معاون افسر ارشد پزشکی برای انجام عملیات در وزارت خارجه با نزدیک شدن ققنوس, هوا, هوایی منشور شرکت در گرجستان با تخصص در پزشکی تخلیه.

نزدیکترین هواپیما با یک biocontainment واحد در نایروبی. این پرواز به بوتان با خدمه است که شامل یک پرستار و پیراپزشک یک ققنوس اجرایی گفت: گرجستان ، فیشر تماشا از پنجره بیمارستان به عنوان هویت هنوز در ونتیلاتور بود چرخ به یک آمبولانس انتظار. او فکر او هرگز او را دوباره ببینم.

جت متوقف در کلکته هند; دبی; یونانی جزیره کرت; پاریس; و نیوفاندلند, کانادا به سوخت گیری و در تازه خدمه. هیچ یک از آنها اجازه داده شد به ترک هواپیما در طول این سفر به این دلیل که آنها حمل و نقل مسری بیمار ققنوس اجرایی گفت.

در اوایل مارس 14 بیش از 30 ساعت پس از جت ترک بوتان آن فرود آمد در مریلند است. هویت منتقل شد به دانشگاه مرکز پزشکی مریلند در بالتیمور که در آن دختر بزرگتر است, مدیر مدیریت مراقبت. هویت دختر و یک سخنگوی بیمارستان کاهش یافته است برای پاسخ به سوالات.

Sandi فیشر

هویت منتقل شد از طریق آمبولانس از بیمارستان در بوتانی سرمایه تهیمفو برای سفر 8000 مایلی صفحه اصلی بر روی یک جت Gulfstream مجهز به یک biocontainment واحد.

در طول همه گیر وزارت امور خارجه کمک کرده بازگرداندن بیش از 85,000 آمریکایی است. تنها 20 شده اند covid-19 بيمار. آنها شامل 14 مسافر از الماس شاهزاده کشتی کروز در ژاپن و شش نفر دیگر بودند که تخلیه از طریق “اختصاص داده شده biocontainment ماموریت گفت:” والترز وزارت امور خارجه به پزشکی رسمی.

در حالی که هر یک از شش تا به حال یک “ترکیب منحصر به فرد از چالش های هیچ کدام همسان تخلیه شهروند ایالات متحده از بوتان,” او گفت:. دیگر پزشکی پروازهای بودند از نیجریه جیبوتی چاد و جمهوری کنگو.

چنین هزینه تخلیه به سمت بالا از $200,000, والترز گفت و خانواده های متعهد به بازپرداخت دولت برای قیمت سفر.

هویت در یک ونتیلاتور برای 10 روز. اولین حافظه بیدار شدن از خواب با کسی که با فشار دادن بر روی سر خود را و تماس و نام خود را. هویت گفت که یک پزشک وجود دارد و به او گفت که “هر آنچه که آنها سعی در بوتان احتمالا نجات زندگی خود را.” پس از حدود دو هفته او منتقل شد به یک مرکز توانبخشی.

در ابتدا او بیش از حد ضعیف به دکمه تماس را فشار دهید به احضار یک پرستار است. در عین حال برای خود او ساخته شده یک بهبود سریع. او در سمت چپ بوتان با هیچ چیز به جز گذرنامه خود را که به او بازگشت در یک biohazard کیسه.

فیشر همچنین در نهایت آزمایش مثبت برای این ویروس اما همچنان بدون علامت. او تنها مورد تایید شده به ترسیم هویت: هیچ یک از آنها بوتانی مخاطبین از جمله خود راهنمای تور و راننده تست مثبت است. نه تعداد انگشت شماری از مخاطبین خود را تست در هند. به تاریخ بوتان ثبت 15 coronavirus موارد در مجموع.

هفته گذشته هویت قادر به تکمیل سابق ورزش روزانه رژیم: پنج مایل راه رفتن بالا و پایین تپه در جنگل کنار خانه اش. او و فیشر — که موفق به بازگشت به کالیفرنیا پس از هفت هفته در بوتان — بحث هر روز صبح.

هویت معتقد است او در عرض چند روز از مرگ. او در از دست دادن برای توضیح خود را بازیابی. “من هنوز فکر می کنم آن را یک معجزه من جان سالم به در برد,” او گفت:.

خوش طبیعت او با استفاده از یک اسب سوار نگرش نسبت به چیزهایی مانند بیمه مسافرتی. “من کمی بیشتر مراقب باشید در آینده او گفت:” سپس خندید. همه گیر و یا هیچ وجود ندارد هر سفر در افق: دختر خود را, او گفت:, تهدید کرده است به مصادره گذرنامه خود را.

صادق نقوی در گواتی هند کمک گزارش.

ادامه مطلب

در کوچک بوتان شناخته شده برای آن تعقیب خوشبختی دموکراسی به ارمغان می آورد نارضایتی

به عنوان هند-چین دشمنی اببس کوچک بوتان reexamines جایگاه خود را در جهان

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de