سوئد coronavirus استراتژی است نه آنچه به نظر می رسد

این به ظاهر سهل انگاری اقدامات جلب توجه از مستند شک در جاهای دیگر که در محور “مدل سوئدی” به عنوان مثال از اینکه چگونه یک دموکراسی غربی باید برای مقابله با این بیماری همه گیر. آن را تبدیل به یک علت حامله, vintag در میان محافظه کاران آمریکایی که خشمگین تلفات اقتصادی تحمیل اجتماعی محدودیت فاصله. حتی برای nonconservatives سوئد رویکرد در حال حاضر استناد به عنوان یک آشکار “جایگزین” به آنچه غالب است. مقاله نویس نیویورک تایمز توماس فریدمن پیشنهاد این آخر هفته که رئیس جمهور تهمت ممکن است امید به “follow سوئد” را به عنوان او به دنبال “بازگشایی” اقتصاد آمریکا.

اما مقامات سوئدی به سختی دفاع از خود را آزمایش به عنوان یک الگو برای بقیه جهان است. “این یک ماراتن این است که بیش از هر وسیله” کارین Ulrika Olofsdotter سوئد سفیر ایالات متحده گفت: در مصاحبه اخیر خود با جهان بینی. او با اشاره به بسیاری از “تصورات غلط” در مورد آنچه در سوئد است و انجام نمی شود در آن مبارزه با ویروس.

برخی از رسانه ها آن را “مانند هر کس در سوئد است نوشیدن, و, مهمانی,” او گفت:. “این است که چنین نیست.”

این کشور اسکاندیناوی است که به هیچ وجه coronavirus-رایگان. همانطور که از دوشنبه شب در کشور سوئد ثبت شده 3,256 coronavirus مربوط به مرگ و میر و بیش از 26,000 موارد تایید شده. اکثریت قریب به اتفاق کسانی که جان بیش از سن 70. این کشور خانه های سالمندان به خصوص ویران شده توسط این بیماری است. سوئد coronavirus مرگ و میر به ازای هر میلیون نفر از شهروندان این است که بالاتر از آن است که ایالات متحده و آن coronavirus مرگ و میر قابل توجهی بالاتر از آن نوردیک همسایه که تمام اقداماتی انجام دادند که سختگیرانه تر از آنچه سوئد تحمیل شده است.

“ما بزرگترین شکست شده است برای سالمندان ما مردم” Olofsdotter اذعان کرد.

اما موفقیت های ظاهری ، در یک جمعه مطبوعاتی با روزنامه نگاران آندرس Tegnell سوئد را اپیدمیولوژی دولت گفت: این کشور شده است “بسیار هوشیار و دیدم موارد خیلی زود بر روی” فعال کردن یک درجه ای از کنترل بر انتقال. کشور سوئد جنوبی رنج می برد گفت: “تا حدودی به این دلیل آنها نمی بینم آهسته شروع این بیماری همه گیر” و آغاز “تست خیلی دیر است.”

Tegnell با اشاره به “کاهش آهسته از موارد در استکهلم” پایتخت این کشور که او در حال حاضر ویژگی های “به یک سطح ایمنی در جامعه است.” احتمالا یک سوم از استکهلم ساکنان ممکن است در حال حاضر قرارداد این ویروس با توجه به سوئد آژانس بهداشت عمومی — مارک یک روند به سمت “گله ایمنی” است که ممکن است این کشور را بیشتر انعطاف پذیر باید موج دوم اعتصاب.

“گله ایمنی” تبدیل به یک موضوع بحث در میان اپیدیولوژی. برخی از نشان می دهد که ساختمان نسبت به آن — است که یک وضعیت که در آن دو سوم از جمعیت آلوده شده است و تولید آنتی بادی می دهد دولت مجوز اساسا به نوشتن کردن زندگی بسیاری از خود را در میان جوامع سالمندان و دیگر جمعیت های آسیب پذیر. دیگران شمارنده که بدون واکسن کشورهای در اجرای دقیق مستندات به سادگی به تعویق انداختن موارد بدتر به تاریخ بعد.

Olofsdotter استدلال کرد که سوئد استراتژی “نه یک گله ایمنی استراتژی” بلکه یک رویکرد مقامات معتقد بودند که هر صرفه جویی در زندگی و کمک به “نگه داشتن این کشور در سیستم مراقبت های بهداشتی کار می کند.” تصمیم به بستن مدارس و او گفت که موضوع “بهداشت عمومی” به عنوان بخش بزرگی از کشور پزشکی نیروی کار است که مجبور به ماندن در خانه و مراقبت از کودک است.

کلید تمایز برای سوئد است که دولت خود به آن معتقد بودند نیازی به اجرای دستورالعمل های مربوط به اجتماعی فاصله در یک جمعیت است که توجه به توصیه های این کشور مستقل و عمومی سازمان. با توجه به رای گیری داده ها سوئدی ها باید سطح بالایی از اعتماد در این کشور نهادهای عمومی.

این اعتماد یک “عنصر اساسی جامعه سوئدی گفت:” Olofsdotter. “همین دلیل است که ما می توانیم با توصیه به دلیل اینکه اکثر مردم در واقع آنها را دنبال کنید. این بخشی از ما هستند. البته افرادی وجود دارند که نمی, اما بخش عمده ای از مردم انجام دهد.”

مقامات در استکهلم مجبور به بستن یک تعداد انگشت شماری از رستوران ها که نیست به اندازه کافی زیر اجتماعی فاصله گرفته است. اگر چه این نوع از موسسات باز باقی می ماند, آنها هنوز هم احساس می کنم همه گیر تلفن. در کشورهای دیگر بسیاری از سوئدی ها در حال کار از خانه محدود کردن سفر و اجتناب از فضاهای عمومی.

“کل بخش گردشگری و صنعت مهمان نوازی هستند و در وضعیت وخیم” گفت: Olofsdotter.

در واقع سوئد استراتژی نمی گردد با الزامات اقتصادی در ذهن است. اقتصاد کشور به شدت وابسته به شرکت-snarled جهانی زنجیره تامین و پیش بینی رنج می برند جایی بین 6 تا 7 درصد ضربه به آن تولید ناخالص داخلی در این سال — تقریبا در رقابت با ایالات متحده و آلمان است. بیکاری می تواند به 10 درصد در تابستان کاملا بالا شکل در اسکاندیناوی.

اما سوئد مزایای از قوی دولت رفاه که دولت تنها به دنبال افزایش طول بیماری همه گیر از جمله ابتکار عمل را به سرعت پیگیری بیمار پرداخت به اطمینان حاصل شود کسانی که با علائم نیست احتمالا گسترش ویروس.

“مهم ترین چیز این است که اگر مردم احساس بیمار آنها باید در خانه بماند” گفت: Olofsdotter. “نباید یک موضوع اقتصادی است که شما رفتن به محل کار بدون توجه به آنچه.”

او اضافه کرد که کشور او نیست wedded به آن زمان رویکرد و می تواند تغییر البته باید عفونت سنبله. “این ویروس است که می تواند در اطراف برای یک مدت طولانی ما باید هر چیزی ما می توانیم با زندگی” Olofsdotter گفت. “هدف از این استراتژی همان است که [به عنوان دیگر کشورها] اما ما آن را در راه های مختلف.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*