سایه جنگ جهانی دوم آویزان بیش از coronavirus سن

برای فرزندان از شکست وجود دارد, مراسم بزرگداشت بیش از حد. “وجود دارد هیچ پایان دادن به خاطر سپردن” رییس جمهور آلمان فرانک والتر اشتاین مایر گفت: در Neue Wache یادبود در برلین. “وجود دارد هیچ رستگاری از تاریخ ما است.”

Coronavirus همه گیر است و به ما یادآوری کرد که چقدر از جنگ جهانی دوم است سخت سیمی در غرب سیاسی تخیل. ده ها میلیون نفر را در شش سال جنگ و نسل کشی; که دورهای ترسناک و قربانی هنوز هم به عنوان یک نوع از غیر قابل اجتناب معیار برای بسیاری از جهان است.

U. N. دبیر آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت: این ویروس نشان دهنده “چالش برانگیز ترین بحران ما رو پس از جنگ جهانی دوم” — که منجر به ایجاد نهاد که او در حال حاضر منجر می شود. هفته گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن در توصیف این بیماری را “حمله” در ایالات متحده به عنوان “بدتر از پرل هاربر” در سال 1941 ژاپنی حمله هوایی در هاوایی آورده است که ایالات متحده به جنگ. و جانسون همیشه مشتاق به استناد روح زمان جنگ قهرمان وینستون چرچیل به دنبال احضار میراث او تا به حال مبارزه است. “در این مراسم ما درگیر جدید در مبارزه با کروناویروس که خواسته همان روح ملی تلاش است که شما نمونه 75 سال پیش گفت:” در یک آدرس نقطه بازمانده از جانبازان جنگ.

برای هفته مورخان رسیده اند به تجربه جنگ جهانی دوم در جستجوی مفید درس برای این لحظه. در اروپا و تروما از جنگ در حال حاضر برای همیشه لطفا برای کمین در زیر قاره تجدید نظر برای وحدت و همبستگی. در ایالات متحده بزرگ زمان جنگ بسیج منابع و نیروی انسانی به نظر می رسید که منعکس کننده آنچه منحصر به فرد این کشور قادر به دستیابی به هنگامی که در برابر یک, جهانی, تهدید وجودی.

البته محدود به این استعاره’ قدرت. در جغرافیای سیاسی شرایط مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ملی و دولت در جای دیگر در غرب تقریبا به صراحت علاقه مند به شکستن پس از جنگ جهانی دوم, سیاسی و اقتصادی جهت نه وحدت آن است. Euroskepticism است به عنوان قوی در برخی از کشورها و احتمالا حتی بیشتر از آن در دیگران نسبت به قبل از آن ویروس وارد شده است. و برای بخش های بزرگی از جهان — به خصوص در جنوب آسیا و آفریقا — جنگ جهانی دوم است که همان پل بین دو دوره است که آن را برای غرب است. بلکه این فقط یک پیش ماده برای بیشتر ریشه در اروپا و امپراتوری یک داستان نیز غرق در خون و قساوت بی حد و حصر.

برخی از کارشناسان نگاه خوش بینانه برای نشانه هایی که همه گیر می تواند ایجاد یک تجدید. “ممکن است ما را ببخش و ما رهبران مکرر و خود خدمت زبان جنگ و نیایش از چرچیل در سال 1940 اگر تنها آن را به همراه مقداری از آن در زمان جنگ روح است که تنظیم مجدد و گسترش مرزهای ممکن است” نوشت: دانشگاه آکسفورد مورخ مارگارت مک میلان. “آنچه که به نظر می رسید خارق العاده و یا بیش از حد گران در صلح — توده, تولید پنی سیلین, شكافتن اتم, ساخت موتور جت — به سرعت به واقعیت تبدیل شد. و بله چنین نوآوری نیز می تواند اتفاق می افتد در صلح است.”

“بسیاری از اقدامات انجام شده برای قرار دادن ایالات متحده در جای پای جنگ در 1940s شد و طبیعی outgrowths فرانکلین روزولت در دهه تلاش برای تجهیز دولت فدرال با قابلیت های جدید و اعطای آن لازم است مقامات برای غلبه بر رکود بزرگ” نوشته چارلز Edel, یک عضو ارشد در ایالات متحده مطالعات مرکز در دانشگاه سیدنی است. “ایجاد سازمان جدید و سازمانها بود و به طبیعت دوم است که نسل به عنوان یک تمایل به آزمایش با قاطعیت مداوم و سریع در مورد آنچه ممکن است ارائه تسکین فوری برای میلیون ها نفر از آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار. کسانی که عادات مدتهاست فراموش شده است.”

و شاید به عنوان یک ویروس فلج جهان درس که مهم است نه یک رهبری یا شجاعت یا قربانی اما چیزی بیشتر تکتونیکی و غیر قابل مشاهده است. “از دیدگاه قرن 21 است که اگر تاریخی grand روایت می کند که عدالت به اهمیت 1945 لحظه ای نیست که از سازمان های بین المللی مانند برتون وودز موسسات یا ملی رفاه متحده” نوشت: آدم Tooze یک مورخ و مدیر موسسه اروپا در دانشگاه کلمبیا.

آن است و نه “چه 21st-century محیط زیست مورخان تماس بزرگ ‘شتاب’ گسترده و چشمگیر شتاب بشریت تخصیص بودجه از طبیعت است که به یک نقطه عطف در وسط قرن 20” Tooze نوشت. “در آن جهان-پوشا ابعاد در آن ادغام چند وجهی از زمین دریا و هوا است و در آن خشونت و شدت جنگ جهانی دوم بود که یک پیش بینی و راننده که روند که همچنان به روز است.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر