گاوین Newsom نیست اولین فرماندار به توصیف کالیفرنیا به عنوان یک ملت-دولت اما او شده است اصطلاح ترین پر سر و صدا فرمانداری توان.

به چه معنی است ؟

Newsom ارائه این توضیح در مصاحبه اخیر خود با مجله آتلانتیک:

“نگاه ما به پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان 40 میلیون, قوی, ما به عنوان متنوع دولت به عنوان وجود دارد در این کشور [با] 20-برخی از درصد از دولت های خارجی-به دنیا آمد.”

او ادامه داد: “این روایت از مشت زدن و بالاتر از وزن ما این روایت در اطراف یک ملت-دولت که در روایت است که بخشی از کالیفرنیا روح بودن خیال و ظالمان این کارآفرینی است که در آینده اتفاق می افتد در اینجا برای اولین بار. وجود دارد یک افتخار است که وجود دارد شاید یک استکبار در زمان است.”

با آن جمعیت و جغرافیایی و فرهنگی و اقتصادی تنوع کالیفرنیا می کند, در واقع, بسیاری از ویژگی های یک ملت و فرمانداران باید در زمان به دنبال خود را در ارتباط با کشورهای خارجی آیا یا نه آنها comported در حال حاضر با واشنگتن سیاست.

Newsom را سلف جری براون بود به راحتی فعال ترین فرماندار در جعل آنچه به مبلغ جداگانه روابط بین الملل, سیاست چشمگیری نماد شرکت به عنوان عملا رئیس دولت در کنفرانس جهانی تغییر آب و هوا.

این جدایی از کالیفرنیا از دولت فدرال بدیهی است که گسترده تر زمانی که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن رئیس جمهور شد, به خصوص در طول دو سال اول ریاست جمهوری خود را زمانی که جمهوری خواهان نیز کنترل هر دو مجلس کنگره اما همیشه وجود دارد صرف نظر از کاخ سفید را به مستاجر.

آن را بالا می برد نه برای اولین بار به این سوال که آیا کالیفرنیا می تواند – و یا حتی باید آن را به تنهایی در حال تحول از یک دولت-ملت به یک کشور مستقل و یا با دقت بیشتری به بازگشت به آن مختصر قبل از استقلال خرس پرچم جمهوری روز.

عملی پروسه می تواند دلهره آور و حتی بودند بقیه ملت موافق اجازه می دهد تا کالیفرنیا برای شکستن دور. خواهد به عنوان مثال باقی مانده 49-دولت ملت اصرار دارند که کالیفرنیا پرداخت برای همه فدرال اموال متعلق به آن مرز ؟ خواهد کالیفرنیا مجبور به بازپرداخت آن بخش از بدهی های دولت فدرال در حال حاضر حدود 25 تریلیون? چگونه در مورد امنیت اجتماعی و مدیکر یا دفاع نظامی?

بودند کالیفرنیا برای تبدیل شدن به یک ملت آن را اشغال یک موقعیت تقریبا مشابه به کانادا – یک جداگانه و احتمالا دوستانه کشور است که به طور غیر مستقیم بستگی به مجاور ایالات متحده خود را برای دفاع استراتژیک و بنابراین باید تنها حفظ یک نیروی نظامی.

کانادا دارای 38 میلیون نفر فقط کمی کمتر از کالیفرنیا, و ملی در بودجه از $355 میلیارد دلار در سال است. کالیفرنیا بودجه دولت در حال حاضر در صدر $200 میلیارد شمارش نیست یکی دیگر از 100 میلیارد دلار یا به طوری که دولت فدرال می افزاید: اصولا برای سلامت و رفاه برنامه های.

به طور کلی با توجه به یک مطالعه جدید که توسط راکفلر موسسه دولتی کالیفرنیا در حال پرداخت $$428.7 میلیارد سال در مالیات فدرال. آن را جبران $430.6 میلیارد دلار در هزینه های دولت فدرال در دولت – پول که جریان را به دولت و دولت های محلی خزانه پرداخت های مستقیم مانند تامین اجتماعی حقوق بازنشستگی و مدیکر و قراردادهای فدرال و خدمات است.

در تئوری آن را می تواند مالی را بشویید شد دولت جدید مالیات به جای کسانی که در حال حاضر پرداخت می شود به واشنگتن – اما نیست که تعداد اضافی هزینه های ناشناخته بودن یک ملت مانند ایجاد و حفظ نظامی جدید دیپلماتیک پژوهش های علمی و سازمان های اطلاعاتی و بانک مرکزی است.

کالیفرنیا احتمالا می تواند آن را به عنوان یک کشور جداگانه و به صورت رایگان به مجموعه هر آنچه که سیاست های آن آرزوها بدون نیاز به مبارزه با دولت فدرال است. اما باید آن را ؟ بودند مغلوب ساختن پیشی جستن به انتخاب مجدد در نوامبر Calexit ممکن است تبدیل به بیش از یک نظری مفهوم است.

CalMatters است که منافع عمومی و روزنامه نگاری سرمایه گذاری متعهد به توضیح چگونگی کالیفرنیا دولت و کنگره کار می کند و چرا از آن مهم است. برای داستان های بیشتر توسط دن والترز, رفتن به calmatters.org/commentary

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de