استخر ایسنا

رئیس جمهور امانوئل پاکسازی می پوشد یک محافظ ماسک صورت با یک روبان در رنگ های پرچم فرانسه در طول یک مه 5 دیدار به یک مدرسه ابتدایی در پوآسی فرانسه.

پاریس — فرانسه پدیدآورنده برقع ممنوعیت انجام داده است بیش از هر دیگر غربی کشور در طول دهه گذشته به مقاومت در برابر پوشش صورت در عمومی. اما به عنوان کشور آغاز می شود به ظهور از آن coronavirus مستند در دوشنبه ماسک صورت اجباری هستند.

مردم ملزم به پوشیدن ماسک در مدارس و در حمل و نقل عمومی و یا در معرض خطر بودن جریمه شد. مغازه داران نیز حق درخواست مشتریان به پوشیدن ماسک یا به لطفا. Artificial-intelligence-یکپارچه دوربین نظارت خواهد شد کلی پذیرش در مترو پاریس.

تاکید بر ملی ضروری است رئیس جمهور امانوئل پاکسازی به نظر می رسد در یک مدرسه در هفته گذشته با پوشیدن لباس نیروی دریایی ماسک تاب با رنگ آبی و سفید و قرمز راه راه پرچم فرانسه. پوشش صورت طراحی به نظر می رسید که نشان می دهد در حال ذوب به آرمان آزادی و برابری و برادری.

این همه پذیرفته شده است با کمی تفسیر و یا اختلاف است. اخیر BFMTV نظرسنجی در بر داشت که 94 درصد از مردم فرانسه در حمایت پوشیدن ماسک. که فرانسه گزارش کرده است بیش از 26,000 coronavirus مرگ و میر بدون شک منجر به پذیرش.

اما بسیاری از مسلمانان آزادی مذهبی طرفداران و پژوهشگران دیدن مقدار زیادی از طنز در جامعه ساخته شده است که چنین موجب کشف چهره به طور ناگهانی نیاز به پوشش داده شود.

“اگر شما مسلمان هستند و شما پنهان کردن صورت خود را به دلایل مذهبی شما مسئول به یک خوب و یک تابعیت دوره که در آن شما خواهد آموخت آنچه در آن است به ‘یک شهروند خوب,’ ” گفت: فاطمه Khemilat یک همکار در علوم سیاسی موسسه Aix-en-Provence. “اما اگر شما یک غیر مسلمان شهروند در گیر شما را تشویق و مجبور به عنوان یک “شهروند خوب” به اتخاذ ‘مانع حرکات برای محافظت از جامعه ملی.”

“ما این را نامتقارن خواندن از همان رفتار — پوشش چهره بسته به زمینه و کسی که انجام آن — به عنوان دلخواه در بهترین تبعیض آمیز و در بدترین حالت” او گفت:.

ایان Langsdon

AP

“چه کسی است ؟” دانشجویان پرسید: زمانی که پاکسازی وارد کلاس درس با چهره خود را پوشش داده است. او به طور خلاصه حذف ماسک خود را به طوری که آنها می تواند یک نگاه بهتر است.

فرانسه قانون تنظیم اسلامی پوشش صورت در فضاهای عمومی بر این اساس است که پنهان کردن یک چهره نقض ارزش های بنیادین جمهوری.

در سال 2004 این کشور ممنوع روسری در مدارس دولتی با استناد مذهبی بی طرفی نهادهای دولتی. در سال 2010 آن را غیر قانونی به طور کامل چهره-پوشش نقاب و برقع در همه جا در عمومی با این استدلال که آن لباس را تهدید امنیت عمومی و نشان دادن رد یک جامعه برابر شهروندان است.

[پنج افسانه دربارهی حجاب]

“در جوامع دموکراتیک . . . هیچ تبادل بین مردم هیچ زندگی اجتماعی است که ممکن است در فضای عمومی بدون عمل متقابل از نگاه و دید: دیدار با مردم و ایجاد روابط با چهره خود را کشف” اعلام پارلمانی مطالعه آماده در طول بحث از سال 2010 که در اثر سال بعد.

“پنهان از چهره در فضای عمومی است اثر شکستن روابط اجتماعی” در این گزارش همچنان ادامه دارد. “این آشکار امتناع از زندگی با هم.’ ”

فرانسه وزارت کشور تایید کرد به واشنگتن پست که ممنوعیت برقع هنوز هم اعمال می شود در طول covid-19 pandemic, هنگامی که مردم در غیر این صورت تشویق به پوشش چهره خود را. یک زن که می پوشد مذهبی صورت پوشش خواهد بود “با خوب ارائه شده برای طبقه دوم تخلفات” این وزارتخانه در بیانیه ای گفت. قانون تحمیل جریمه تا €150 ($165) و می تواند نیاز به شرکت در کلاس آموزش شهروندی.

[حجاب برای مسلمان دونده? در فرانسه که یک رسوایی است.]

با توجه به این که سال 2010 قانون اجازه پوشش صورت به دلایل بهداشتی و سایر معافیت “با پوشیدن ماسک در نظر گرفته شده برای جلوگیری از هر گونه خطر سرایت توسط covid-19 تلقی نمی شود یک جرم جنایی” وزارت گفت.

که نشان می دهد که اگر یک ناظر مسلمان می خواستم به پاریس مترو, او را ملزم به حذف او از برقع و جایگزین کردن آن با یک ماسک صورت.

کریستف Archambault

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

مردم با پوشیدن ماسک صورت رفت و آمد در پاریس مترو قطار در مارس 4. ماسک تبدیل اجباری در حمل و نقل عمومی در آوریل 11.

به شدت, صحبت, دولت فرانسه قوانین جدید در ماسک مشخص نیست چه تعداد به عنوان قابل قبول است. پارچه ماسک صورت به تازگی در دسترس در داروخانه ها. اما پیش از آن در شیوع ویروس زمانی که دولت رزرو ماسک برای سلامت کارگران و مردم بداهه با هر تعداد از اقلام لباس با برخی از زنان فرانسوی, راه رفتن در خیابان های پاریس با چهره خود را پوشش داده شده با روسری.

اگر چه برقع روشن اهمیت مذهبی آن را نیز پوشش بینی و دهان و انتظار می رود می تواند به سرعت ویروس فقط به عنوان به خوبی به عنوان بسیاری از ماسک های خانگی.

“مسلمانان با دیدن این طنز بسیار واضح است” گفت: Karima Mondon یک معلم دبیرستان در حومه لیون که می پوشد روسری, اما نه برقع. “تمام چیزهایی که آنها استفاده می شود به ما بگویید بودند نشانه هایی از افراط گرایی’ — مانند افرادی که این کار را انجام نمی بوسه — امروز تبدیل شده اند نشانه هایی از عمومی خوب, شیوه های درمانی.”

پس از اکتبر 2019 حمله در پاریس مقر پلیس توسط یک اسلامگرا کارمند, فرانسوی, وزیر کشور کریستف Castaner تحویل یک بحث برانگیز لیست بالقوه نشانه هایی از افراط گرایی به مجلس. انجام نمی دهد “لا bise,” بوسه بر روی گونه که بسیاری از فرانسوی ها و اروپایی ها با استفاده از به خوش آمد می گوید هر یک از دیگر در فهرست خود را.

[چرا گوشت حلال تولید بسیار جنجال در اروپا]

Mondon اشاره کرد که برخی از زنان مسلمان ملبس به ماسک های جراحی به عنوان یک نوع از اعتراض پس از سال 2010 تصویب شد.

“من به یاد داشته باشید وجود دارد زنانی که تن فولاد ماسک بازگشت و سپس برای ادامه تمرین آنچه که برای آنها مهم است,” او گفت:. “که حتی کار به دلیل آنچه که به وضوح در نظر گرفته شده بود که مقررات اسلام برای از بین بردن دید از زنان مسلمان در فضای عمومی است.”

استفان د Sakutin

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

فرانسه داروخانه ها مانند این یکی در پاریس آغاز کرده اند به فروش پارچه ماسک صورت.

که یک نوع از پوشش است که دیده می شود به عنوان خروج از جامعه و دیگر تبدیل به یک نشانه ای از وظیفه مدنی نشان دهنده متناقض راه فرانسه تعریف می کند, جامعه و همبستگی, تحلیلگران سیاسی و مورخان می گویند.

“این یک نفاق آن را یک بیماری اسکیزوفرنی در پایان گفت: Olivier Roy, یک پژوهشگر از سکولاریسم و اسلام است. “است که به می گویند که این مورد مشکل از اسلام است. اگر شما پوشش صورت خود را برای اسلام آن را نه جمهوری. اگر شما پوشش صورت خود را برای یک دلیل برای انجام با اسلام آن را قابل قبول است.”

امنیت عمومی تنها دیگر قلمرو آن دولت را اعتراض به پوشش صورت. برای مثال در طول زرد “جلیقه” اعتراض به نابرابری برخی از تظاهرکنندگان عینک bandannas جراحی, ماسک یا لباس محلی, ماسک برای محافظت از خود از گاز اشک آور و یا پنهان کردن هویت خود را. پس از چند هفته از تظاهرات خشونت آمیز مجلس به تصویب یک قانون الزام که با پوشیدن ماسک در چنین گردهمایی می تواند در یک سال حکم زندان و 15000 یورو ($16,500) خوب به مراتب تندتر از ممنوعیت برقع.

اما نیاز به پوشش صورت در مکان جدید برای فرانسه است.

Benoit Tessier

ایسنا

یک نشانه در یک ایستگاه قطار در پاریس را فراهم می کند و سلامت اجتماعی فاصله گرفتن اطلاعات است.

“سکولار علم در مقابل مسلمان مذهبی دوگانگی عامل به طوری که هیچ کس آن را می بیند به عنوان کنایه آمیز و یا به عنوان یک تناقض در همه,” گفت: جوآن Wallach اسکات آمریکایی مورخ فرانسه که نوشته شده است به طور گسترده در سیاست های روسری. “برای کسانی از ما به دنبال آن از خارج از این موضوع آن را افزایش می دهد آنچه در آن به معنی بخشی از یک جامعه است.”

[از فرانسه به دانمارک, ممنوعیت کامل چهره اسلام حجاب در حال گسترش در سراسر اروپا]

“پوشیدن نوعی از پوشش سر به معنی شناسایی با قوانین و روح یک جامعه است که به وضوح آنچه ماسک را برای یک جامعه سکولار مانند جمهوری فرانسه. ما در حال حاضر درگیر شدن در یک مراسم جمعی مشارکت — برای ‘vivre گروه’ باید با یکدیگر,” او گفت:.

“اما این نیز چه حجاب نشان دهنده برای زنان که آن را می پوشند: تعهد به اصول همبستگی اجتماعی.”

Khemilat این دانشمند علوم سیاسی گفت که شاید نیاز به پوشیدن یک ماسک را به بقیه جامعه فرانسه یک نگاه اجمالی از چگونگی آن می تواند احساس می کنید به یک زن مسلمان در یک کشور است که سیاست های, آنچه می تواند و که در آن.

“اگر این وضعیت موقت بود دردناک و دشوار برای ما به زندگی می کنند زیرا آن را مانع آزادی ما را به آمدن و رفتن” او گفت: “سپس تصور کنید چه زنان فرانسوی که در پوشیدن روسری احساس شده است برای 10 سال است.”

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de