نابرابری جنسیتی در تمرکز شدید با مستند

SIDDHI JAIN

دهلی نو: یک رفتند مادر دست بیش از یک تازه paratha به پسرش و عادت به تمیز کردن اتاق کثیف در حالی که در تلفن با او ازدواج دختر که فقط ترک شغل خود را بهتر اداره کند او مسئولیت های خانواده. این تصاویری از یک کمپین فیلم در توزیع نابرابر کارهای داخلی در خانواده استارک واقعیت اجتماعی برای بسیاری از مادران است.

“از زمانی که اعضای زن در خانواده به شانه مسئولیت مراقبت پخت و پز و کارهای دیگر با وجود دیگر اعضای حاضر در خانواده است. یکی از دلایل این نوع تمرین این است که مردان اغلب به عنوان نان آور خانواده است و می تواند در نتیجه معاف از کارهای” Nayana Chowdhury, مدیر برنامه در دستیابی به موفقیت گفت IANSlife.

کارهای داخلی از پخت و پز و تمیز کردن و مراقبت از نیازهای اعضای خانواده اغلب به طور انحصاری دامنه از زنان از خانه و این درست است به خصوص مادران است. در سال 2020 یک مطالعه توسط یک پودر لباسشویی با نام تجاری حتی نشان داد که حدود 71 درصد زنان در هند خواب کمتر از شوهران خود با توجه به کارهای خانگی به عنوان آنها معمولا تا قبل از آن و بعد خواب بیش از دیگران با توجه به کار در خانه.

“یکی از اصلی رانندگان از استرس های روانی در زنان متاهل که دارای مشاغل حرفه ای است که دو بار در خانه و محل کار. به طور سنتی هندی خانواده ها به شدت جنسیتی که در آن مراقبت های اولیه آموزش و پرورش کودکان و اکثر پرورش کودک فعالیت در حوزه زنان در علاوه بر این به داخلی و کارهای آشپزخانه” گفت: Simantini Ghosh, استادیار روانشناسی در آشوکا دانشگاه, Haryana.

با توجه به OECD اطلاعات در سال 2019, هندی, زنان صرف 577 درصد زمان بیشتری در هر روز در کار خانگی بیش از مردان است. مدرن در خانواده های هسته ای که در آن پدر و مادر هر دو شاغل هستند در این مستند به ارمغان آورده است این اختلاف در تمرکز واضح تر.

“زنان در سراسر جهان در حال صحبت کردن در مورد محل کار بدون مزد آنها را در خانواده و چه در آن طول می کشد تلفات در سلامت روان خود را در علاوه بر این به کار مرتبط با استرس است. هند زنان به طور معمول وابسته داخلی خود کمک می کند و خدمتکاران خود را به منظور کاهش بار کارهای داخلی. در طول مستند این کمک نیز محروم به زنان است. همانطور که بیشتر و بیشتر شرکت های شیفت روز کار آنلاین تعادل جلسات تکالیف تحویل با پخت و پز و تمیز کردن شستشو و مدرسه در منزل کودکان تبدیل شده است فوق العاده سخت” Ghosh که تحقیقات در جنسیتی سوء تبعیض جنسیتی پیچیده تروما و سلامت روان گفت: IANSlife.

“این بود که در این مستند ما همه متوجه باشند چگونه زنان احساس تحت فشار در دست زدن به مسئولیت های دفتر و خانه است. بودند موارد وجود دارد که در آن زنان تا به حال برای مدیریت کار از خانه و مراقبت از نیازهای خانواده است. این مهم است که برای به اشتراک گذاشتن مسئولیت کارهای خانگی در میان تمام اعضای خانواده به همان اندازه بدون ملاحظات جنسیتی. آن است که خانه خود را به عنوان آنجا که آن است که دیگر اعضای خانواده” چودری گفت.

نه فقط ذهنی و جسمی بیش از حد کار در خانه نیز باعث فشار مالی برای زنان به مشارکت فعال خود را در نیروی کار دیده می شود به عنوان یک گزینه توسط اعضای خانواده خود را.

راه حل است ؟ مردان را برای به اشتراک گذاشتن داخلی کار مهد کودک و eldercare وظایف با شرکای خود است.

“بسیاری از زوج کار در کشورهای خارج از هند این مدیریت به ستوده حد بدون ایجاد اصطکاک در خانواده است. طرز فکر مردان در هند نیاز به یک تغییر عظیم. وقت آن است که به رسمیت شناختن است که وجود دارد بسیار کمی است که در واقع “مرد” یا “زن” اگر ما را از آن پس” Ghosh نشانه های خاموش.

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.rushrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*