Ahmad Al-Rubaye خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اعضای نیروهای امنیتی عراق با پوشیدن ماسک محافظ به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس نگهبانی در بغداد در میدان تحریر.

داعش در عراق در حال بهره برداری coronavirus مستند به گام تا حملات انجام حملات که بیشتر مکرر و گاهی اوقات بی پروا نسبت به کسانی که آن را ادعا کرده است در سال های اخیر است.

در شمال شهر کرکوک یک بمب گذار انتحاری راه می رفت به آرامی به سمت هوش ستاد هفته گذشته قبل از انفجار خود در یک سنگ اسمانی بزرگ. روز بعد داعش انجام شده یک شب در کمین یک دولت وابسته به شبه نظامیان ایست بازرسی در شمال بغداد. بیشتر حملات در نزدیکی بغداد و در کرکوک پس از آن دنبال کرد.

اگر چه داعش بسیار ضعیف تر از در ارتفاع از آن خلافت و نشان می دهد هیچ نشانه ای از نصب جدی باز گشت این گروه در حال حاضر پیدا کردن آن را آسان تر به کار در بخشی به دلیل برخی از نیروهای امنیتی عراق مستقر از مناطق روستایی که در آن است به دست آوردن قدرت به پلیس این مستند در مراکز شهری.

“کرونا عامل مهمی است” گفت: Brig. ژنرال Tahseen al-Khafaji سخنگوی نیروهای مسلح عراقی. “برخی از سربازان در حال و نه در وظیفه فعال و برخی از عملیات ما در برابر [داعش] متوقف شده است. آنها با استفاده به حرکت و حمله.”

شب در کمین روز شنبه به عنوان مثال رخ داده است در زمانی که پلیس فدرال واحد معمولا مستقر در نزدیکی بود غایب مستقر در جاهای دیگر به اجرای عمومی بهداشت مستند. که حمله در مقابل یک ایست بازرسی در شمال روستای Mkesheefeh, کشته و نه مسلمان سنی شبه نظامیان. آنها تا به حال هیچ night-vision goggles و هیچ ایده نظامیان آینده شد, شبه نظامیان گفت.

مقامات ایالات متحده گفته های اخیر چشم انداز مثبت در خشونت در واکنش به عراق تبدیل شدن به تهاجمی تر مصرف کرد. “نیروهای امنیتی عراق در حال کاملا فعال مورد پس از رفتن آنها. آنها در حال گرفتن مبارزه به آنها گفت:” سرهنگ Myles B. Caggins III, سخنگوی آمریکا رهبری ائتلاف نظامی. Khafaji گفت: به جای آن که coronavirus تا به حال به طور خلاصه باعث سرعت عملیات علیه این گروه به رها کردن هر چند که تا به حال پس از تغییر.

آمریکا رهبری ائتلاف نظامی که نقش مهمی در عراق مبارزه برای شکست دادن دولت اسلامی در حال حاضر در روند خروج نیروها از عراق که در آن سربازان شده اند کمک نظامی عراق در نبرد با داعش. ماه گذشته ائتلاف بسته امکانات آن در داخل پایگاه در کرکوک, al-Qaim در غرب و Qayyarah فرودگاه در شمال.

http://www.washingtonpost.com/video/world/us-led-forces-conduct-airstrikes-on-alleged-islamic-state-in-northern-iraq/2020/05/06/abd26679-0920-4512-bbec-f24d15ca81ff_video.html

کارشناسان با مطالعه این گروه گفت: داعش و نیز بهره برداری از شکاف سمت چپ توسط نیروهای امنیتی عراق. عراق کنترل می شود توسط یک درهم آمیخته از نیروهای اختلافات میان آنها — به عنوان به خوبی به عنوان یک عدم هماهنگی و در برخی موارد از تجهیزات کافی — تا به حال ایجاد فرصت برای نظامیان حتی قبل از اینکه ویروس وارد شده است.

گروه اول با اشاره به کروناویروس در تبلیغات خود را در ماه ژانویه اصرار حامیان به استفاده از دولت های حواس پرتی به گام تا حملات. اولین تایید موارد این ویروس ثبت شد در عراق هفته بعد و در مارس 15, کشور تحت سخت مستند. خیابان های شهر سقوط کرد و سکوت. راه های شریانی شد تقریبا خالی است. و دولت اسلامی آغاز شد این ادعا بیشتر حملات.

مارا Revkin یک همکار در دانشگاه جورج تاون مرکز امنیت ملی و قانون که تحقیقات نگرش اجتماعی نسبت به این گروه توصیف حملات اخیر به عنوان مهم ترین و پر هزینه پس از رسمی شکست دولت اسلامی خلافت در سال 2017. “اما مقیاس و پیچیدگی این حملات هنوز در سطح دیدیم در سال 2014 قبل از داعش شروع به گرفتن خاک در عراق,” او گفت:.

نظامی مبارزان در حال حاضر عمدتا پنهان شده در واحدهای کوچک واقع در ناهموار روستایی زمین که در آن دولت محدود پایی. آنها صندوق خود را از طریق ترکیبی از اخاذی و تجدید نظر به محلی هواداران مقامات عراقی می گویند. در حالی که حملات به طور فزاینده ای مشترک آنها معمولا در مقیاس کوچک: ابتدایی مواد منفجره یک potshot در نیروهای امنیتی در بیابان یک روز دیگر.

تفاوت در هفته های اخیر کارشناسان می گویند که پیکارجویان داعش بیشتر انجام حملات نزدیک به شهرستانها.

هشام al-هاشمی توصیه می کند که دولت عراق در مورد مسائل امنیتی گفت که او انتظار می رود “حملات بیشتر به آمده به خصوص در کرکوک و مناطق که در آن وجود دارد یک شکاف امنیتی به بهره برداری.” کرکوک را در زمین های صخره ای باعث می شود آن را سخت برای پلیس و یک اختلاف ارضی بین دولت ملی و عراق semiautonomous northern Kurdish منطقه ایجاد کرده است مغایر امنیت در این منطقه است.

در شرق استان دیاله این هفته اعلام کرد: اخبار Mkesheefeh حمله شد نگران کننده است.

“ما در لبه صندلی ما در اینجا. ما می دانیم که وجود دارد مقدار زیادی از مبارزان در کوه, و ما می دانیم که آنها می توانید حرکت در اطراف به راحتی گفت:” Salwan Al-Dahlaki, 32, درباره تلفن در شهر بعقوبه. او reeled کردن یک لیست کوچک حملات در روزهای اخیر.

“ما واقعا نگران است که داعش ممکن است به استفاده از تاج و افزایش حملات خود در شهر” Dahlaki گفت. “اگر آنها به اینجا می آیند آنها را به مرگ آنها خواهد شد مطمئن شوید که به کشتن بسیاری با آنها.”

اما در حالی که شبه نظامیان در برخواهد داشت خطر مداوم مقامات و کارشناسان امنیتی استرس است که در محیط بسیار تغییر از یکی که ارائه شده زمینه مناسبی برای ظهور دولت اسلامی در 2014.

“داعش [سپس] تا به حال استفاده نشده هنوز اقدام به ایجاد و حفظ ارضی خلافت پس از آن وعده ها و تبلیغات بودند باور به برخی از” گفت: Revkin. “آن وعده ها در نهایت تبدیل به غلط و داعش نمی توانید خنثیسازی گذشته خود را شکست و خشونت شدید تبدیل شده است که شهروندان در برابر آن.”


Spain agent گزارش از لندن و سلیم از بغداد.

ادامه مطلب

عراق اقتصاد در حال فروپاشی تحت دو ضربه از غرق شدن قیمت نفت و coronavirus مستند

آمریکا رهبری ائتلاف برای خروج صدها نفر از نیروهای کوچکتر از پایگاه های خود در عراق

داعش در یک تقاطع

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de