“براد” آیزنهاور گفت. “بیش از همه است.”

آلمان نازی تا به حال تسلیم در 2:41 a. m. تراژدی جنگ جهانی دوم در اروپا به پایان رسید.

آن 7 مه 1945 هفتاد و پنج سال پیش پنج شنبه.

برادلی رز رفت و به یک نقشه و نوشت نماد “D+335” — 335 روز پس از سربازان متفقین آمده بود در ساحل نرماندی در D-روز مورخ ریک اتکینسون نوشت.

یازده ماه تلخ در مبارزه با سایت های مانند ساحل اوماها — که در آن شهر کوچک بدفورد, Va., از دست داد 20 از آن فرزندان در D-روز — و مکان در سراسر اروپا مانند Saint-Lo و Falaise در شمال غربی فرانسه; باستون در بلژیک; هلندی در شهر آرنهم و وسیع میدان مین از Hürtgen جنگل در نزدیکی بلژیک کشور ،

هشت هزار کیلومتر از زخم چشم انداز دراز پشت مشخص شده با گورهای ده ها هزار نفر از آمریکا و انگلیس و کانادا و فرانسه و آلمانی و سربازان و خلبانان هواپیما و خدمه است.

وجود دارد بیشتر قبرها در ایتالیا در اطراف مکان های مانند انزیو و Monte Cassino در شمال آفریقا در القصرين تصویب و در سراسر سوخته گستره روسیه و شرق اروپا است.

تمام دنیا از جنگ علیه آدولف هیتلر آلمان است. هیتلر شات خود را در سر یک هفته زودتر روی پارچه ابریشمی گل برجسته کوچ در مطالعه خود پناهگاه های زیرزمینی در برلین.

“ستمگران … در حال حاضر سجده قبل از ما” نخست وزیر بریتانیا وینستون چرچیل گفت: بعد از 8 مه رسمی روز پیروزی در اروپا و یا V-E در روز است. “ما ممکن است در حال حاضر اجازه می دهد خودمان را در یک دوره کوتاه از شادی.”

Delirious جمعیت این ماجرا نیویورک در میدان تایمز که در آن یک مدل از مجسمه آزادی شده بودند. مردم فشار می آوردند میدان ترافالگار لندن و شانزه لیزه در پاریس که شده بود آزاد شده از اشغال نازی ها تنها قبلی اوت.

“La guerre est finie! La guerre est finie!” — “جنگ تمام شده است!” — فریاد زد: شهروندان پاریس که در آن چهار سال قبل از هیتلر ایستاده بود در سایه برج ایفل.

مردم رقصید, گریه در آغوش گرفت بوسید مصرف تکان داد پرچم صعود لامپ پست ها و رژه بازو در بازو از طریق خیابان. باند بازی. کلیسا زنگ زد. در خیلی خوشحال لندن یک جیپ عکس گرفته شده با 19 جشن کهنه در هیئت مدیره.

در یک شهر بریتانیا یک تابوت حاوی “هیتلر” انجام شد در یک نعش کش به سمت یک اتش بزرگ به عنوان نوازندگان ایفا نوحه. در هنگام ورود تابوت انداخته بود به شعله های آتش و سپس نعش کش بود بیش از حد.

“آن را بیش از بیش در اینجا” اعالن نظامی روزنامه ستاره و راه راه. “آلمان واریز شده گفت:” فردا-اخبار, Twin Falls, آیداهو. The Philadelphia Inquirer عجله یک نسخه اضافی با یک کلمه در صفحه اول تیتر: “پیروزی”.

“من فقط آرزو می کنم که Franklin D. Roosevelt تا به حال زندگی می کردند شاهد این روز” رئیس جمهور Harry S. Truman گفت: آمریکایی ها. روزولت که به رهبری این کشور از طریق همه اما چند هفته گذشته از جنگ بود, درگذشت مارس 12.

در واشنگتن ، کیت ویکفیلد استرالیا ماموریت نظامی بود mobbed با جشن هنگامی که او سوار در مرکز شهر. “Lasses از همه اشکال و اندازه ما حمله کرد ماشین” او به یاد می آورد بعد با توجه به مورخ مارتین گیلبرت.

“چمن در اطراف واشنگتن و لینکلن و جفرسون بناهای شد پرتکاپو با شادی مردم” ویکفیلد نوشت: به گیلبرت سال بعد. “ما … پیوست خشن کاروان از طریق Rock Creek Park در پایان در Wardman هتل پارک که در آن ما نوشید چند toasts به سقوط نمايد.”

در Brnenec, چکسلواکی, Oskar Schindler bade وداع با 1000 یهودی او پناه از نازی ها در کارخانه خود و سپس گریخت و نزدیک شدن ارتش شوروی.

در نیوپورت نیوز،, آن روز یک کشتی لنگر انداخت حمل سه خواهر بودند که اولین بازماندگان اردوگاه کار اجباری آشویتس به زمین در خاک آمریکا گیلبرت در کتاب خود نوشت: “روز جنگ به پایان رسید.”

آنها ایزابلا رجینا و برتا کاتز از کیژواردا, مجارستان. مادر خود را کشته شده بودند در آشویتس.

“ما کتک بودن ما انجام گناه,,,,, سوخته روح میلیون ها نفر از کودکان و زنان و مردان” ایزابلا بعد به یاد می آورد. “و ما از این امریکا و این بهترین از همه کشورها برای قرار دادن آن شفا اسلحه در اطراف ما گریه قلب است.”

در خط مقدم سربازان بی حس شد.

“این راهی طولانی و خونین دنباله” Hal بویل یک آسوشیتد پرس خبرنگار جنگ نوشت از آلمان است. “آن را تخلیه کرده است خیلی از مردان … مقدار از بدن خود را و خیلی از روح خود را.”

Sgt. بنیامین Ferencz آینده نورنبرگ جنایات جنگی دادستان نوشت: نامزد او: “هیچ وحشی, فریاد هیچ hurrahs بدون پاره شدن کاغذ و شیرینی. … پایان جنگ است که استقبال فقط به عنوان پایان یک روز دیگر.”

نه ماه قبل از آن خبرنگار جنگ Ernie پیل نوشته بود: “ما احساس شده است واپیچیدن و خشک; آنها انقباض غیر ارادی ماهیچه از تلاش آمدن دوباره زنده. حتی رویکرد پایان به نظر می رسد که آورده کوچک درونی رفعت. آن را به ارمغان آورده است و تنها خسته از حس رهایی.”

(توسط مه 7 پیل شده بود مرده به مدت سه هفته بازداشت شده در مارس 18, در حالی که پوشش نبرد اوکیناوا در اقیانوس آرام که در آن جنگ را به مدت چهار ماه.)

“یک مرد در میان ما می خواهید برای رفتن از طریق آن دوباره” به یاد می آورد Sgt. بروس Egger که جیب مقدس هدیه ای از پدر و مادر خود تا به حال یک بار مسدود شده و یک قطعه از گلوله دشمن. “اما ما با تمام افتخار از داشتن شده است به طوری که به شدت تست شده و کافی است.”

برای آمریکایی ها جنگ در اروپا بود و از لحاظ فنی به طول انجامید در مورد 3½ سال پس از آلمان اعلام جنگ ایالات متحده در دسامبر. 11, 1941, چهار روز پس از حمله ژاپن به پرل هاربر.

اما برای بریتانیا و فرانسه و بسیاری از اروپا آن آغاز شده بود با تهاجم آلمان به لهستان در سپتامبر. 1, 1939 و پس از تهاجم آلمان به اتحاد جماهیر شوروی در 22 ژوئن 1941.

انگلیسی دیده بود ارتش خود را به سختی فرار آلمانی ها در دانکرک در فرانسه بود و در برابر Luftwaffe کمپین بمباران شناخته شده به عنوان حمله رعد اسا.

بود و با تحمل نظامی سقوط تحقیر تسلیم و نزد سربازان آلمانی راهپیمایی در پاریس.

شوروی دیده بود ناگفته کشتار در جنگ بود که از استالینگراد از دست دادن صدها هزار نفر از سربازان و تجربه کرده بودند تا چه حد کامل از جنایات.

و یهودیان متحمل هولوکاست.

دو روز قبل از آیزنهاور تماس به Bradley سربازان آمریکایی تا به حال آزادسازی اردوگاه کار اجباری در ماوتهاوزن در اتریش, چند مایل از جایی که هیتلر رشد کرده بود.

وجود دارد 95,000 مردم شده بود گرسنگی با گاز کشته و حد مرگ به کار در یک معدن سنگ و نازی ها به نام دکتر هرمان ریشتر قطع کرده زندانیان معده, کبد یا کلیه ها به ببینید که چه مدت آنها ممکن است زندگی می کنند.

“چیزهایی که من دیدم گدا توضیحات” آیزنهاور نوشت: پس از او و برادلی در بازدید از اردوگاه کار اجباری در بوخنوالت در آلمان است. “این شواهد بصری و کلامی شهادت گرسنگی ظلم و ستم و وحشیگری بودند … گسسته.”

اما در حال حاضر آن را بیش از.

این ژنرال آلمانی, Alfred Jodl — که یک دستیار برای هیتلر بود و بعد از آن به دار آویخته به عنوان یک جنایتکار جنگی — امضای بی قید و شرط “عمل نظامی تسلیم” اوایل که پنج شنبه, مه 7. امضای صورت گرفت در یک کلاس درس بیش از حد گرم در طبقه دوم از یک آجر بزرگ ساختمان مدرسه که در حال تبدیل شدن به متحد ستاد در ریمز.

هفده خبرنگاران و عکاسان و 11 مرد متفقین هیئت شلوغ به floodlit, اتاق بود که زیادی بلوط میز کنفرانس, اتکینسون نوشت: در سال 2013 کتاب “اسلحه در آخرین نور.”

(سرهنگ آمریکایی ژنرال Walter Bedell Smith, آیزنهاور رئیس ستاد تا به حال در ابتدا منع مطبوعات است. اما دیگر مقامات ایالات متحده رد او نویسنده Ray Moseley در کتاب خود نوشت “گزارش جنگ است.”)

رنگ پریده و ریزش مو و Jodl که به کمک مهندس و ستم نازی ها بسیاری در اروپا در حال حاضر ایستاده بود و در لباس سبز و چکمه های سیاه و سفید و در خواست رحمت برای مردم است.

“من فقط می توانم بیان این امید که ویکتور را درمان آنها را با سخاوت” او گفت:.

چشم های او “عجین با اشک” جنگ استرالیا خبرنگار Osmar سفید نوشت. “چهره اش پژمرده بود به تلخ خطوط تحقیر و ناامیدی است.”

Jodl شد و سپس در طلیعه برای دیدن آیزنهاور بود که انتظار در این نزدیکی هست.

“آیا شما را در درک شرایط … تسلیم شما فقط امضا” آیزنهاور پرسید.

بله Jodl پاسخ داد.

“شما خواهد شد … برگزار می شود مسئول اگر … [آنها] در حال تجاوز” آیزنهاور گفت. “که تمام شده است.”

تسلیم داستان قرار بود برگزار شد با خبرنگاران تا اطلاعیه رسمی روز بعد ممکن است 8.

اما زمانی که پخش این خبر بعد از آن در مارس 7, آسوشیتد پرس, به گزارش خبرنگار ادوارد کندی که تا به حال تحت پوشش امضای احساس کردند که اخبار خارج شده و در زمینه داستان خود را.

از آن رو او را در مشکل عمیق با ارتش و آن خشم همکاران.

اما آن را ساخته شده از پر شور سرفصل در سراسر کشور و فرود خود را byline در یکی از تاریخچه بزرگترین بیل های اتحاد جماهیر شوروی. یک پلاک به افتخار او در کالیفرنیا پارک می خواند: “او به جهان در 24 ساعت بیشتر از شادی” Moseley نوشت.

رسمی تسلیم اعلامیه آمد روز بعد.

در لندن یک پسر کوچک شکست از جمعیت تشویق وینستون چرچیل در لابی مجلس عوام. “لطفا آقا ممکن است من تولدش خود را؟”

چرچیل در زمان از عینک خود را پاک و آنها را تمیز و امضا پسر تولدش, آلبوم, با توجه به شرح حال اندرو رابرتز.

نخست وزیر دست کتاب پشت و ژولیده پسر مو و گفت: “این را به شما یادآوری از یک روز با شکوه.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de