نیکلاس Begovich یک مهندس و نیکوکار است که در هیبت “شگفتی های علمی” تمام زندگی خود را و ترکیب آن احساسات با 10 میلیون دلار هدیه مورد علاقه خود را مجموعه ای از پس از جنگ اروپا ورزشی اتومبیل به Cal State فولرتون را گرانشی-موج مرکز در اوایل سال جاری درگذشت.

Begovich درگذشت یکشنبه, مه 3 در سنت جود مرکز پزشکی در فولرتون پس از یک سال کاهش سلامت گفت: دختر خوانده اش ان کارلسون. او 98.

“این بسیار غم انگیز است که او درگذشت اما او 97 سال خوب و سلامت” کارلسون از لس آنجلس گفت: پنج شنبه, مه 6. “ذهن خود را تیز بود تا پایان.”

دیرین فولرتون ساکنان Begovich و همسر خود را از 21 سال Lee, 91 شده اند اهدا کنندگان عمده به Cal State فولرتون و سنت جود مرکز پزشکی.

زن و شوهر هدیه به CSUF مجموع 12 میلیون دلار. در ابتدا حمایت خود را از محور در هنر Pollak کتابخانه و رئیس جمهور علمای صندوق وقف. زیر 1 میلیون دلار هدیه به گروه هنر در سال 2010 اصلی گالری هنر بود تغییر نام نیکلاس و لی Begovich گالری خود افتخار.

  • Joshua Smith, Cal State فولرتون استاد فیزیک; فرهم Virjee دانشگاه رئیس جمهور; Lee Begovich; Geoffrey لاولیس, دانشیار فیزیک; نیکلاس Begovich; و Jocelyn بخوانید, دانشیار فیزیک, جشن نامگذاری نیکلاس و لی Begovich مرکز گرانشی-موج فیزیک و نجوم است. (حسن نیت ارائه میدهد عکس Cal State فولرتون)

  • نیکلاس Begovich یک دیرین فولرتون مقیم و عمده کمک کننده به Cal State فولرتون, درگذشت مارس 3 در سن 98. (حسن نیت ارائه میدهد عکس ان کارلسون)

  • صدا

    گالری خواهد شد درثانیه

  • این معمار را ارائه می کشد آینده بازسازی نیکلاس و لی Begovich مرکز گرانشی-موج فیزیک و نجوم آزمایشگاه در Cal State فولرتون دن سیاه هال. در این آزمایشگاه دانشجویان اعضای هیات علمی و کارکنان را به انجام تحقیقات بر روی “برودتی سیلیکون اپتیک” سنگ بنای آینده گرانشی-موج تکنولوژی تشخیص. (حسن نیت ارائه میدهد YNL Architects, Inc.)

  • یک پرتره از نیکلاس و لی Begovich. زیر 1 میلیون دلار هدیه به CSUF هنر بخش در سال 2010 اصلی گالری هنر بود تغییر نام نیکلاس و لی Begovich گالری خود افتخار.(عکس)

  • نیکلاس Begovich درگذشت یکشنبه, مه 3 در سن 98. در فوریه. 29, Begovich در اینجا با همسر لی اهدا پس از جنگ اروپا ماشین ورزشی مجموعه به ارزش حدود 10 میلیون دلار به CSUF مرکز گرانشی-موج فیزیک و نجوم مرکز. مرکز تغییر نام داد به افتخار او. (عکس)

اما پس از سفر به دانشگاه گرانشی-موج مرکز و شنیدن در مورد آن سهم به اولین کشف امواج در بافت فضا-زمان در سال 2016 Begovich شد مشتاق حمایت از تحقیقات و مرکز. او خواندن نمرات از کتاب در مورد این موضوع و اغلب متوقف شد به امتحان فیزیک استادان Joshua Smith و جفری لاولیس – نگه داشتن آنها را بر روی انگشتان خود را.

در فوریه. 29 در یک رویداد در CSUF, مقامات اعلام کرد که نیکلاس و لی Begovich یک مورخ هنر و سابق معلم کلاس اول دبستان بودند و اهدای 15 پس از جنگ ماشین های اسپرت به ارزش 10 میلیون دلار به این گرانشی-موج مرکز که تغییر یافته است نیکلاس و لی Begovich گرانشی-موج فیزیک و نجوم مرکز.

در این مراسم Begovich صحبت با هیجان در مورد افشای CSUF دانش آموزان به “مطلق عجایب علم است.”

“اگر شما نگاهی به آنچه اینشتین آیا 100 سال پیش, او پیش بینی امواج گرانشی و او این کار را با نشستن در یک جدول با یک پد را از کاغذ و مداد و پخته شده آن را در ذهن خود,” او گفت:. “از آن زمان 100 سال به این فن آوری در واقع به اندازه گیری آنچه که او گفت. که کاملا شگفت انگیز است و به ذهن انسان می تواند فکر می کنم از چیزی است که آن زمان ما 100 سال به اندازه گیری.”

CSUF جمهور فرهم Virjee یک دوست دیرین از Begovich توصیف او به عنوان یک “نوع و مراقبت از اچ مربی معلم و همکار – نه فقط برای من بلکه برای هر Titan که همیشه پر برکت به عبور از مسیرهای با او.”

“جمعی قدرت ما در جهان است کاهش یافته اما افزایش به ارتفاعات و حتی بیشتر به دلیل نیک شور و شوق برای آموزش و پرورش و دانش” Virjee گفت. “قبل از تبدیل CSUF نیک کاملا به معنای واقعی کلمه تغییر کرده و برخی حتی می گویند نجات ملت ما با مهندسی نبوغ و افسانه ای سخاوت. او محصور آنچه در آن به معنی یک تیتان و از بسیاری جهات او Titan, الهام بخش نسل از دانشجویان و استادان و کارکنان به طور مداوم به یادگیری, مربی, آموزش, رشد و به اشتراک گذاری.”

Begovich دریافت کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مهندسی برق از Caltech. او به مدت 22 سال با Hughes Aircraft پیشرفت به مدیر مهندسی و بعد از آن معاون رئیس جمهور از هیوز, زمین, سیستم گروه در هیوز فولرتون. بازنشسته شد پس از خدمت به عنوان شرکت معاون رئیس جمهور و رئیس جمهور از داده های سیستم های Litton صنایع.

او پس از بازنشستگی به خدمت در نیروی دریایی در علم هیئت مدیره و کارکنان آزمایشگاه فیزیک کاربردی در دانشگاه جانز هاپکینز.

Begovich بود و تنها فکر کردن در مورد احساسات خود گفت: کارلسون یک استاد حقوق محیط زیست و دانشکده co-مدیر امت موسسه در تغییر آب و هوا و محیط زیست در UCLA مدرسه قانون است.

“او تا به حال چند منافع و دوست دارد اما او تا به حال منافع و دوست دارد که فوق العاده عمیق,” او گفت:. “او می دانست که در 5 او می خواست می شود یک دانشمند. او را درک نمی کنند, چرا بچه ها رفت به دانشگاه و نمی خواهید به مطالعه علم است. که خارجی بود به او.”

همسر اول خود را, Joan Deopker Begovich درگذشت در سال 1987. زمانی که او ملاقات کرد و لی آنها هر دو را بیوه. Begovich ندارد, هر, کودکان, اما لی تا به حال سه دختر.

“ما واقعا شد دختران خود را” کارلسون گفت. “خانواده بسیار مهم بود به او.”

عشق خود را برای اتومبیل های خود را – اعم از یک سال 1952 جگوار XK120 از انگلستان به یک سال 1953 Pegaso Z102B از اسپانیا و یک سال 1956 پورشه تندرو از آلمان – در ادامه به آخرین روز دختر خوانده اش گفت.

“او نه تنها آنها را جمع آوری او در آنها تا حدود یک ماه پیش” او گفت:. “او را نگه می دارد آنها را در یک گاراژ و ماشین خود ابزار در زمان موتورهای کردن, پیدا نقص و بازسازی آنها. واقعا چه نگه داشته و او را زنده و رفتن.”

Begovich جان سالم به در با همسر او Lee Begovich; سه سابق ان, سینتیا و جیل کارلسون و همسران چهار مرحله-نوه و چهار مرحله-بزرگ-نوه.

خصوصی دفن خدمات برگزار خواهد شد در پنج شنبه, 7 مه در لوما ویستا پارک یادبود در فولرتون.

خانواده قصد دارد برای انجام یک مراسم یادبود زمانی که آن را بی خطر است برای انجام این کار کارلسون گفت: احتمالا در Cal State فولرتون پردیس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de