فاروق خان سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

یک سرباز پیاده روی را از طریق روستای Beighpora در جنوب کشمیر را پولوما منطقه در روز چهارشنبه.

دهلی نو — نیروهای امنیتی روز چهارشنبه به کشته شدن فرمانده یک گروه شبه نظامی در کشمیر بین بردن چهره های پیشرو در بلند مدت در حال اجرا ضد شورش هند در میان موج اخیر خشونت در این سرزمین مورد مناقشه است.

Riyaz Naikoo رهبر Hizbul مجاهدین کشته شد در یک عملیات مشترک توسط نیروهای هند و به گفته یک مقام امنیتی در دهلی جدید صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن چرا که او مجاز به بحث در مورد این موضوع. Naikoo مرگ نیز تایید کرد در توییتر توسط یک مقام پلیس و یک عضو پارلمان.

Hizbul مجاهدین بزرگترین از سه اصلی گروه های شبه نظامی در کشمیر اکثریت مسلمان منطقه ادعا توسط هر دو کشور هند و پاکستان است. برای سه دهه شبه نظامیان در هند-کنترل بخش مبارزه کرده اند یا برای تبدیل شدن به مستقل و یا پیوستن به پاکستان است. در سال 2017, ایالات متحده آمریکا تعیین شده Hizbul مجاهدین یک سازمان تروریستی است.

یونس Khaliq

ایسنا

مردم جمع آوری و پس از Hizbul مجاهدین فرمانده Riyaz Naikoo کشته شد در روستای Beighpora.

پس از Naikoo کشتن معترضان سنگ پرتاب کردند و نیروهای امنیتی در روستای Beighpora که در آن تیراندازی صورت گرفت, با توجه به رسانه های محلی گزارش. هندی مقامات نیز به حالت تعلیق سرویس اینترنت پیام های متنی و بیشتر شبکه های تلفن همراه در سراسر دره کشمیر به سرکوب پتانسیل ناآرامی.

مثل بقیه از هند سرزمین کشمیر تحت مستند برای مبارزه با گسترش coronavirus. در هفته های اخیر, اما, کشمیر شاهد آن مهم افزایش خشونت در ماه. ده ها تن از پرسنل امنیتی و شبه نظامیان کشته شده اند در gunfights در حالی که هند و پاکستان باید معامله خمپاره و اسلحه های سبک در سراسر غیر رسمی مرزی تقسیم این سرزمین است.

در ماه اوت گذشته هند را شکست با هفت دهه از سیاست به سمت کشمیر, رقص برهنه کردن منطقه از آن استقلال و استقلال. دولت فرستاده شده در هزاران اضافی نیروهای جامعی همه لینک ارتباطی و بازداشت سیاستمداران جریان اصلی.

هند پاکستان را متهم با آموزش و مسلح کردن شبه نظامیان و کمک به آنها لغزش در سراسر مرز که تقسیم کشمیر. پاکستان با رد چنین اتهاماتی اما مبارزه با گروه های شبه نظامی در کشمیر باید عمل آشکارا در خاک پاکستان.

هند و پاکستان به طور منظم شلیک در هر یک از دیگر نیروهای در سراسر خط کنترل عملا مرز تقسیم کشمیر یک وضعیت است که برخی از تحلیلگران به نام “جنگ به معنای دیگر.” چنین اقدامات تحریک آمیز را تشدید این سال نقض رسمی آتش بس بین دو کشور است. نقض آتش بس در چهار ماه اول سال 2020 افزایش 67 درصد بیش از مدت مشابه در سال 2019 با توجه به داده ها.

قبلا یک معلم ریاضی, Naikoo پیوست ستیزه جویی در سال 2012 به مبارزه با هند را “وحشیانه اشغال” کشمیر او در مصاحبه با الجزیره. او به دست اورد زیر در رسانه های اجتماعی و گاهی اوقات از پنهان به ارائه آتشین سخنرانی در مجالس ترحیم همکار اند.

هندی, مقامات گفت که Naikoo نقش کلیدی در قتل چند افسر پلیس و قتل شش کارگران مهاجر در پاییز گذشته. او کشتن است “بسیار مهم” و منجر به “از دست دادن روحیه در میان تروریست به رهبری” D. S. Hooda سابق عمومی هند گفت: در مصاحبه ای با تلویزیون دهلی نو.

Naikoo گزارش شد رهبر Hizbul مجاهدین ماه پس از کشته شدن برهان ونی یکی دیگر از مشخصات بالا مبارز در سال 2016. ونی مراسم تشییع جنازه با حضور هزاران نفر از مردم و قتل او مجموعه ای خاموش ماه مرگبار اعتراضات در کشمیر.

در هفته های اخیر مقامات در کشمیر کاهش یافته است به دست بیش از اجساد شبه نظامیان محلی به خانواده خود را برای دفن خروج از سال تمرین. مقامات گفته اند که این حرکت برای جلوگیری از اجتماعات بزرگ در زمانی که کروناویروس در حال گسترش است.

شمس عرفان در سرینگر هند کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

در میان 3,000 بازداشت شده توسط مقامات هندی در کشمیر: کودکان

هند را به قطع اینترنت در کشمیر است که طولانی ترین تا کنون در یک دموکراسی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de