AP

جمهور فعلی مصر فتح al-Sissi, آدرس اتاق پس از او گرفت برای دومین دوره چهار ساله در قاهره در ژوئن 2018.

قاهره — یک جوان مصری تصویری مدیر زندانی بدون محاکمه برای ساخت یک موزیک ویدئو که با تمسخر رئیس جمهور مصر درگذشت و در قاهره زندان پنج شنبه, افزایش نگرانی ها در مورد وضعیت ده ها هزار نفر دیگر زندانی و زندانیان سیاسی.

معلوم نیست که چگونه سایه Habash, 24 برگزار شد در پایتخت حداکثر امنیت تورا زندان برای دو سال درگذشت. اما آن را به ارمغان آورد تجدید تمرکز بر شرایط در داخل مصر به سر می برند زندان و چه فعالان حقوق بشر را تقبیح کرده اند به عنوان درمان فقیر از زندانیان.

“مصر هنرمند, سایه Habash درگذشت در زندان پس از دو سال غیر قانونی بازداشت به خاطر آهنگ” توییتی احمد عزت یک وکیل حقوق بشر و سابق سازمان عفو بین الملل محقق. “دعوت از مقامات برای آزادی تمام بازداشت شدگان در حال حاضر نه تنها نگرانی اپوزیسیون و یا فعالان. هر کسی می تواند قربانی بعدی.”

Habash مرگ می آید در میان نگرانی های رو به رشد از رمان coronavirus, پخش كردن, داخل مصر از زندان ها و بازداشتگاه ها. سازمان ملل و دفتر حقوق بشر تخمین می زند مصر دارای بیش از 114,000 زندانیان در یک سیستم است که در آن می گوید به سر می برند است غیر بهداشتی و درد و رنج از فقدان منابع که در آن “بازداشت شدگان به طور معمول دسترسی به مراقبت های پزشکی کافی و درمان است.”

Habash و co-worker, مصطفی جمال دستگیر شدند در مارس 2018 پس از کارگردانی یک موزیک ویدئو برای آهنگ “Balaha” که با تمسخر رئیس جمهور مصر و فتح al-Sissi. این عنوان اشاره به یک شخصیت محبوب در مصر فیلم در نظر گرفته است که تکراری دروغگو — و مفهوم آن این است که Sissi است که مانند شخصیت. خوانده شده توسط Ramy Essam که در تبعید در سوئد لحن تقبیح Sissi حکومت.

[تهمت درصدد مسائل حقوق بشر با ‘دوستان’ Sissi]

پس از دستگیری Essam علنا گفت: این دو نفر هیچ ربطی به این آهنگ از مطالب و یا پیام. اما آنها شارژ با پخش اخبار نادرست و اعضای یک شبکه تروریستی.

تحت Sissi در نظر گرفته ترین استبدادی حاکم در مصر در تاریخ معاصر ده ها تن از هنرمندان و رمان نویسان و شاعران و فعالان به جرم تلاش برای تضعیف Sissi و یا آسیب در این کشور تصویر.

“[Habash] یکی از مهربان ترین و جوانمرد ترین,” Essam نوشته در Facebook صفحه در روز شنبه. “او هرگز کسی صدمه دیده است.”

در حالی که دیگر دولت های اقتدارگرا در منطقه از جمله ایران و ترکیه منتشر کرده اند ده ها هزار نفر از زندانیان در تلاش برای مهار این ویروس در مصر آزاد کمتری با وجود تماس از سازمان ملل متحد و فعالان حقوق بشر.

مصر منتشر شد و حدود 4000 نفر از زندانیان در آوریل 25 به مناسبت سینا آزادی بعد که جشن سال 1982 نظامی اسرائیل عقب نشینی از شبه جزیره سینا. اما هیچ یک از آن منتشر زندانیان سیاسی بودند.

به جای Sissi, دولت تحمیل کرده است سختگیرانه تر coronavirus محدودیت های جلوگیری از بازديد خانواده و خروج از زندانیان احساس حتی بیشتر شده است. چند روز اعتصاب غذا در اعتراض به شرایط.

آنها عبارتند از: محمد awlad zayd 24 ساله مصری آمریکایی از شهر نیوجرسی دستگیر شد و در آوریل 2019 برای برگزاری یک علامت در مرکز شهر قاهره است که به عنوان خوانده شده “آزادی برای همه زندانیان” و علا عبد فتاح شناخته شده فعال شده است که آمریکا از ماه سپتامبر پس از کوچک تظاهرات ضد دولتی.

محمد مرسی بود که در انتخاب رئیس دولت در سال 2012 و رییس یک سال بعد در یک کودتای نظامی درگذشت در سال 2019 برگزار شد پس از شش سال در زندان که در آن فعالان و بستگان او می گویند او رد شد پزشکی درمان برای دیابت و بیماری دیگر است. دولت را رد اتهامات.

در ماه ژانویه مصر آمریکا مصطفی Kassem 54 ساله قطعات خودرو فروشنده از نیویورک درگذشت آشکار نارسایی قلبی پس از بیش از شش سال در زندان با غفلت در مراقبت های پزشکی با توجه به فعالان و بستگان. مرگ خود را لمس کردن یک دوره نادر از تنش بین Sissi و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که عمدتا سکوت علنا در مورد Sissi رژیم در نقض حقوق بشر ،

در ماه اکتبر آن را روشن بود که زندان در نظر گرفتن عوارض عاطفی در Habash.

در نامه ای به او نوشت که “زندان doesn’t kill تنهایی می کند.” مقاومت در زندان نوشت و به معنی “خود مانع از دست دادن ذهن خود را و یا به آرامی در حال مرگ به دلیل داشتن انداخته شده در یک اتاق دو سال پیش را بدون دانستن زمانی که و یا چگونه شما خارج خواهد شد.”

“من نیاز به حمایت خود را به طوری که من نمی میرند” Habash نوشت.

تشییع جنازه او گرفت شنبه, وکیل او گفت:. جمال باقی مانده است پشت میله های زندان.

Heba فاروق Mahfouz کمک به این گزارش.

ادامه مطلب:

توقیف ایالات متحده میلیون ها نفر را مختل خرید تانکر نفت در حرکت هدف قرار دادن ایران و نخبگان سپاه قدس

Coronavirus به سرعت در حال گسترش در بلاروس اما رهبر آن را انکار می کند یک مشکل وجود دارد

کانادا اعلام ممنوعیت فوری در ‘درجه نظامی’ سلاح های حمله

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی