واشنگتن دی سی: هنگامی که آن را راه اندازی در تابستان امسال ناسا پشتکار رور را باید پیشرفته ترین جفت از “چشم” تا کنون به سیاره سرخ فرستاده سطح آن Mastcam-Z دستگاه بسته نسل بعدی قابلیت زوم است که کمک خواهد کرد که ماموریت ایجاد تصاویر 3D بیشتر به راحتی.

مریخ نورد اپراتور که با دقت برنامه ریزی از هر مسیر رانندگی و هر حرکت مریخ نورد رباتیک بازوی مشاهده این تصاویر استریو از طریق 3D عینک برای دیدن خطوط چشم انداز.

واقع در پشتکار را “سر” Mastcam-Z (Z مخفف “زوم”) است که نسخه های پیشرفته تر از Mastcam که ناسا مریخ نورد کنجکاوی مریخ است متکی به تولید زرق و برق دار چشم انداز مریخ چشم انداز است.

اما آن چه بیشتر از آن خواهد شد و تا Mastcam-Z — همراه با تولید تصاویر است که قادر به دنبال rover روزانه اکتشافات دوربین ارائه اطلاعات کلیدی برای کمک به مهندسین حرکت و دانشمندان جالب را انتخاب کنید سنگ به مطالعه است. تفاوت در این است که حس کنجکاوی را Mastcam نمی توانید زوم.

زوم با در نظر

کنجکاوی را Mastcam ابتدا طراحی شده بود به zoomable اما ثابت شده است که دشوار است برای رسیدن به در این زمان در چنین یک ابزار کوچک (کنجکاوی راه اندازی شده در سال 2011).

“طرح اصلی بود برای کنجکاوی به یک زوم دوربین است که می تواند به زاویه افراطی مانند اسپاگتی غربی مشاهده” گفت: جیم بل از دانشگاه ایالتی آریزونا Mastcam-Z را محقق اصلی و Mastcam معاون محقق اصلی.

“آن شده اند که شگفت انگیز پانوراما چشم انداز اما ثابت کرد واقعا سخت برای ساخت در آن زمان” بل اضافه شده است.

به جای کنجکاوی را Mastcam دارای یک لنز تله و یک لنز زاویه باز. تصاویر گرفته شده از طریق هر و می تواند در ترکیب برای تولید استریو views. اما زاویه گسترده و لنز در دور تر از چشم انداز در یک شات تنها از تلسکوپی یکی از آن نیاز به نه تلسکوپی تصاویر برای مطابقت با.

پشتکار را Mastcam-Z ساده مسائل زوم هر دو لنز تا زمانی که آنها به بازی و می تواند مورد استفاده برای ایجاد یک تصویر 3D. این است که هر دو ساده تر و نیاز به ارسال تصاویر کمتر و کمتر داده به زمین است.

چشم یک دانشمند

علاوه بر ارائه یک استریو نمایش برای کمک به رانندگان در انتخاب امن ترین مسیر Mastcam-Z کمک خواهد کرد که زمین شناسان در انتخاب اهداف علمی و درک بهتر این چشم انداز است که نمونه های سنگ یافت می شوند در آنها از سقوط از همسایه cliffside? آنها از باستان جریان?

Mastcam-Z ارائه خواهد شد “ابرانسان چشم انداز” مشاهده چشم انداز در انواع رنگ (طول موج نور) از جمله برخی که نمی توان تشخیص توسط چشم انسان. اسکن زمین در اشعه ماوراء بنفش و یا مادون قرمز برای مثال می تواند آشکار فلزی شهاب سنگ نارسایی سطح یا تنوع رنگ نشان می دهد ترکیب است که حکم تجزیه و تحلیل دقیق تر توسط دستگاه های دیگر.

Mastcam-Z است نه یک طیف سنج است که می گویند یک ابزار است که با استفاده از نور برای انجام دقیق تجزیه و تحلیل علمی. “اما آن را ارائه می کنند معدنی سرنخ است که دستگاه های دیگر را به دنبال خواهد داشت تا در” بل گفت.

دوربین سیستم همچنین می توانید مشاهده و خورشید, آسمان, برای تماشای گذر از مریخ قمر در سراسر خورشید و اندازه گیری, چگونه گرد و غبار و تشکل های ابر تغییر در طول فصل.

مریخ برای مردم

بل اولین تجربه با مریخ تصاویر به عنوان an 11-year-old, تماشای, تصاویر, در, شبانه, تلویزیون, اخبار, ارسال توسط وایکینگ لندرز در سال 1976. او بعدها درگیر در Mars Pathfinder ماموریت و در ادامه منجر به Pancam سیستم در روح و فرصت rovers که الهام بخش یک نسل جدید از مریخ متعصب از جمله آینده دانشمندان و مهندسان.

مناظر که پشتکار را ارسال و برگشت از آن فرود سایت Jezero دهانه خواهد بود فقط به عنوان قابل توجه برای کسانی که کار بر روی ماموریت و هر کسی که به دنبال همراه.

به همین دلیل است برنامه وجود دارد برای به اشتراک گذاشتن Mastcam-Z تصاویر و موزاییک ساخته شده توسط تازه انجمن عمومی سایت. “این مهم است که مردم باید احساس مالکیت. این Mastcam-Z تصاویر متعلق به همه ما” بل گفت.

پشتکار است روباتیک دانشمند وزن حدود 2,260 پوند (1,025 کیلوگرم). این مریخ نورد را astrobiology ماموریت را برای جستجوی نشانه هایی از گذشته زندگی میکروبی. آن را توصیف سیاره, آب و هوا و زمین شناسی جمع آوری نمونه برای یک آینده بازگشت به زمین و هموار کردن راه برای بشر اکتشاف سیاره سرخ. هر چه روز و پشتکار راه اندازی آن در طول تاریخ 17 ژوئیه-اوت 5, راه اندازی, دوره, آن را به زمین در مریخ’ Jezero دهانه در فوریه 18, 2021.

مریخ در 2020 پشتکار مریخ نورد ماموریت بخشی از یک برنامه بزرگتر است که شامل ماموریت به ماه به عنوان یک راه برای آماده شدن برای انسان اکتشاف سیاره سرخ. متهم با بازگشت فضانوردان به ماه تا سال 2024 ناسا ایجاد خواهد شد پایدار حضور انسان و در اطراف ماه توسط 2028 از طریق ناسا آرتمیس قمری اکتشاف طرح.

منبع: ANI


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de